شورای رهبری اصلاحات در یک قدمی تحقق؟

خورنا: روزنامه اعتماد نوشت: اصلاح طلبان درس گرفته اند. دیگر نمی خواهند در حاشیه باشند و این روزها سخت در فکر تقویت انسجامی هستند که از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم برای شان به یادگار مانده بود. از هر تشکیلاتی برای تقویت انسجام شان استقبال می کنند و برای ائتلاف با دیگران هم ناز نمی کنند.

شورای رهبری اصلاحات در مرحله جدی تری قرار دارد. خبر«اعتماد» تایید شد و ظاهرا عزم اصلاح طلبان برای تشکیل یک شورای رهبری جدی است. اصلاح طلبان برای دو سال زمانی که تا انتخابات مجلس دهم فرصت دارند برنامه ریزی های جدی دارند. دیدارها صورت گرفته و ظاهرا محمدرضا عارف عزمش برای تشکیل این شورا جدی تر است.

علاوه بر سید محمد خاتمی که چندی پیش خبر از موافقتش با تشکیل این شورا آمده بود حالاخبر از دیدارهای عارف با سیدحسن خمینی، حسن روحانی و آیت الله هاشمی رفسنجانی در این مورد و موافقت آنها آمده است. خبری که بدون شک قدم دیگری در راستای انسجام بیشتر اصلاح طلبان است تا بازهم شیرینی پیروزی را بچشند.

خبرگزاری ایلنا روز گذشته این خبر را منتشر کرد و در خبر خود آورد که «در همین یک ماه و نیم گذشته از آغاز سال جدید عارف به دیدار حسن روحانی در پاستور، آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیدحسن خمینی در جماران رفته است.

هرچند تاکنون اخبار رسمی از جزییات این دیدار ها منتشر نشده است، اما اخبار رسیده حکایت از آن دارد که در این جلسات طرفین در رابطه با تشکیل شورای رهبری اصلاح طلبان سخن گفته و تشکیل آن را مورد تاکید قرار داده اند اما سازوکار آن تاکنون نهایی نشده است.» حالاظاهرا شرایط برای اصلاح طلبان مساعد تر از پیش شده است.

تشکیل شورای رهبری اصلاح طلبان که قرار بود متشکل از آیت الله هاشمی رفسنجانی، سیدحسن خمینی، سید محمد خاتمی و محمدرضا عارف باشد در شرایطی تشکیل می شود که تلاش های زیادی پیش از این برای خراب کردن رابطه دولت و اصلاح طلبان به ویژه محمدرضا عارف شده بود. حالااما اصولگرایان چندپاره اند و اصلاح طلبان در حال ایجاد تشکیلات جدید برای انسجام بیشتر.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *