جنجال‌های تاییدنشده، با فولاد چه می‌کنند؟

خورنا: در حالی که کمتر از یک ماه از قهرمانی فولاد در لیگ برتر می‌گذرد، موضوعاتی پیرامون چند بازیکن این تیم مطرح شده که این تیم را در آستانه بازی حساس با السد در لیگ قهرمانان آسیا به حاشیه برده است.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) –منطقه خوزستان- باشگاه فولادخوزستان از سالیان قبل به بی‌حاشیه بودن در بین تمام باشگاه‌های ایران شهره بوده است. این باشگاه با وجود داشتن تیمی در بالاترین سطح فوتبال ایران، هیچ‌گاه اسیر حاشیه نشده و همیشه پای‌بند به مسایل اخلاقی و حرکت در مسیر صحیح و سالم بوده است.

 

وجود چهره‌ای فوتبالی و فردی سالم در فوتبال ایران همچون سیف‌الله دهکردی در راس مدیریت باشگاه فولاد این تیم را سالیان سال است که به دور از حاشیه نگه داشته است و این موضوعی است که بسیاری از اهالی فوتبال کشور بارها به آن اذعان داشته‌اند. با این وجود چند روزی است که موضوع ابطال قهرمانی فولاد به دلیل تخطی بازیکنان آن مطرح شده است. موضوعی که نه تنها استان خوزستان بلکه جامعه فوتبال ایران را به شوک بزرگی فرو برده است.  

 

انتشار خبر معافیت جعلی چهار بازیکن فولاد طی یکی دو روز گذشته، باشگاه بی‌حاشیه فولادخوزستان را به حاشیه برده است و در این زمینه اظهارنظرهای متفاوتی روی سایت‌ها و روزنامه‌های مختلف درج شده است که در این میان اخبار غیر موثق هم کم نبوده است و حتی در این میان برخی‌ها قهرمانی فولاد را هم زیر سوال برده‌اند. این اتفاق در حالت کلی مورد تایید هیچ فردی چه ورزشی و چه غیرورزشی نیست اما تخطی از قانون و اتفاقات عجیب و غریب در فوتبال ایران موضوع تازه‌ای نیست و بهتر است اگر قرار است مبارزه‌ای علیه ناپاکی‌های فوتبال انجام شود، برای تمام تیم‌ها و بدون لابی انجام شود، نه این‌که در این میان تنها تیم‌هایی که با سر و صدا و جنجال به دنبال حق که البته شاید حق باشد، بروند و تیم‌هایی که با آرامش به کار خود می‌پردازند، قربانی شوند.

 

علاوه بر چهار بازیکن فولاد، بازیکن تیم پیکان (تازه راه‌یافته به لیگ برتر) نیز متهم به جعل سند است و در این میان تیم‌هایی می‌خواهند از این اتفاق به سود خود بهره ببرند اما نکته این جاست که همین تیم‌ها نیز درگیر این موضوع هستند؛ چرا که بازیکن خاطی پیکان و یکی از بازیکنان مورد اتهام فولاد، سابق بر این در همین تیم‌های مدعی توپ می‌زدند و در صورت برخورد با باشگاه فولاد، این باشگاه‌ها نیز از برخورد مسوولان بی‌نصیب نخواهند ماند.

 

اگر این موضوع را مرتبط با شفاف‌سازی در فوتبال ایران بدانیم، باید گفت که شفاف‌سازی که خیلی‌ها آن‌ را به اشتباه رسانه‌ای شدن می‌دانند، همیشه در فوتبال ایران بد موقع اتفاق می‌افتد و نمونه آن، رسانه‌ای شدن ریز قرارداد بازیکنان پرسپولیس در زمانی که این تیم در کورس قهرمانی با چهار تیم دیگر قرار داشت، است و حالا این موضوع برای تیم فولاد اتفاق افتاد، جایی که این تیم درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تنها نماینده ایران است. 

 

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، تاکنون قضیه دستگیری باند جعل سند در اهواز از سوی هیچ مقام مسوولی تایید نشده است و حتی برخی مسوولان از کشف چنین باندی اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند؛ همچنین جعلی بودن سند معافیت چند بازیکن فولاد، دخیل بودن باشگاه فولاد در این قضیه و فرضیه‌هایی از این قبیل نیز هیچ کدام به مرحله تایید نرسیده‌اند.

 

چه بهتر بود چنین موضوع حساسی که گویا از درون فدراسیون درز پیدا کرده است، تا زمان محرز شدن توسط نهادهای مربوطه، رسانه‌ای نمی‌شد. فولاد در حال حاضر تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا است و در فصلی که دیگر نمایندگان کشورمان خیلی زود از آسیا خداحافظی کردند، این نماینده خوزستان به نوعی آبروی فوتبال ایران است.