پزشکیان: چرا زمان احمدی نژاد کسی دلواپس نمی شد؟

خورنا: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: ای کاش هرفردی که دلواپس می شد می توانست حرف بزند اما من نمی دانم چرا زمان احمدی نژاد که این همه بلا سرملت آمد، هیچ کس دلواپس نشد؟

«مسعود پزشکیان» روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره همایش روز گذشته منتقدان توافق ژنو با عنوان دلواپسیم با بیان اینکه همه حق دارند، حرفشان را بزنند تصریح کرد: ای کاش به همه اجازه می دادند اگر دلواپس شدند راهپیمایی کنند و حرف بزنند، نه اینکه عده ای که همیشه اجازه حرف زدن دارند، حرف بزنند و بعدش هم بگویند، نمی گذارند که حرفمان را بزنیم.

وی اظهار داشت: در جامعه ما خیلی از آدم ها وجود دارند که حتی یکبار هم اجازه حرف زدن به آنها داده نشده است؛ برخورد عادلانه هم خوب چیزی است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس درباره حضور روز سه شنبه وزیر امورخارجه در صحن علنی برای پاسخ به سوال برخی از نمایندگان خاطر نشان کرد: عده ای تصمیم گرفته اند که رفتار دولت را قبول نکنند و به دنبال چالش اند و هرکار مثبتی هم که دولت انجام دهد و حتی دست خود را در عسل فروببرد و دردهان آنها بگذارد، نمی پذیرند.

وی گفت: البته در میان منتقدین عده ای هستند که منصف باشند و حرف حق را بشنوند و براساس واقعیات تصمیم گیری کنند و اما همیشه راه اعتدال و وسط درست است که باید حق را پذیرفت و در چارچوب حقیقت حرکت کرد.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات تصریح کرد: نمایندگانی که در زمان احمدی نژاد، کل ارزها و امکانات این کشور را تلف کردند و هر بلایی که سر مردم آمد، هیچ کدام از آنها یک بار دلواپس نشدند که این ارزها و دلارها چه شد و به کجا رفته است، امروز همه دلواپسند.

وی اظهار داشت: اگر نقدی وجود دارد باید گفته شود، ولی توهین کردن به هرشکل و به هرفردی غیر اخلاقی، غیرشرعی و غیرقانونی است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با قرائت این آیه «وَلاَ تَسُبُّواْ الَّذِینَ یَدْعُونَ مِن دُونِ اللّهِ فَیَسُبُّواْ اللّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ» از قرآن کریم اظهار داشت: خداوند در قرآن گفته است که حتی به کسانی که بت را عبادت می کنند فحش و ناسزا نگویید، ولی برخی در کشور ما به کسانی که خداوند را عبادت می کنند، ناسزا می گویند.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطر نشان کرد: «وَلاَ تَسُبُّواْ» دستوری از جانب خدواند است که به هیچ وجه به هم توهین نکنید در عین حال باید دید مسلمانی که فحش می دهد به کدام منش و راه گرایش دارد و اگر از دین خود دفاع می کنیم، رفتارمان هم باید دینی و براساس روش ائمه (ع) باشد.

وی تصریح کرد: من نمی دانم کدام امام (ع) این رفتار را داشته است که دوستان به آن تمسک می جویند به ما هم بگویند تا ما هم به آن امام (ع) را بشناسیم، اما مطمئن باشید هیچ امامی (ع) توهین و ناسزا را جایز نمی داند.