شهردار بندرماهشهر خبرداد:

بلوار سلامت، انقلابی در حوزه روان سازی ترافیک و سلامت عمومی بندرماهشهر است/ به زودی اتوبان کمربندی ماهشهر تکمیل میشود

خورنا: شهردار ماهشهر گفت: با افتتاح بلوار سلامت در حوزه روان سازی ترافیک و سلامت عمومی بندرماهشهر انقلابی زیر بنایی رخ میدهد.

غلامحسین کمایی در گفتگو با خبرنگار خورنا در ماهشهر اظهار داشت: فاز اول بلوار به طول ۲۵۰۰ متر در امتداد بلوار ۱۷ شهریور در حد فاصل خیابان آب و بلوار دریاچه نمک می باشد. این مسیر شامل دو باند سواره یازده متری و بلوار وسط هشت متری می باشد.

شهردار بندرماهشهر ادامه داد: در این مسیر دو دهانه کالورت بتنی جهت عبور لوله های تأسیساتی و دفع آبهای سطحی و نیز دو دستگاه پل بتنی از روی کریدور لوله های نفتی در مسیرهای رفت و برگشت طراحی گردیده است.

وی هدف از احداث فاز اول این پروژه را چنین بیان داشت: این مسیر، امکان برقراری ارتباط بین محور ماهشهر – بندر امام خمینی و همچنین فرودگاه ماهشهر با محور ماهشهر – هندیجان از مسیر خارج از شهر میسر گردیده و در نتیجه بار ترافیکی معابر اصلی داخل شهر و خصوصاً معابر ناحیه صنعتی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

کمایی خاطرنشان کرد: همچنین با احداث این بلوار، امکان دسترسی مستقیم بخشهای مختلف ماهشهر از جمله خیابانهای امام خمینی، شریفی، منطقه فاز ۳  فاز ۴، ناحیه صنعتی و دیگر مناطق با مرکز تفریحی دریاچه نمک از فراهم می گردد و دیگر شهروندان ماهشهری برای دسترسی به “مرکز تفریحی ساحل (دریاچه نمک)” نیازی به استفاده از جاده ماهشهر – بندر امام خمینی ندارند.

شهردار بندرماهشهر بیان داشت: در آینده با ساماندهی حاشیه های طرفین مسیر و پیاده روسازی و احداث مسیر ویژه دوچرخه سواری می توان این بلوار را به عنوان مسیر سلامت جهت استفاده عموم مردم معرفی نمود که این موضوع با فرهنگ سازی میتواند در سلامت عمومی و توسعه ورزشهای همگانی نقش بسزایی داشته باشد.

کمایی  همچنین در رابطه با اجرای فاز دوم بلوار سلامت گفت:  این بلوار به طول ۲۳۵۰ متر در حد فاصل انتهای فاز اول بلوار سلامت (مرکز تفریحی دریاچه نمک) و پل ولایت طراحی گردیده است؛ این مسیر شامل دو باند سواره ۹ متری و بلوار ۲ متری می باشد.

وی در ادامه گفت: در این مسیر دو دهانه کالورت جهت عبور آبهای سطحی پیش بینی گردیده است؛ این مسیر که از ضلع غربی منطقه ناحیه صنعتی عبور می کند در ۳ نقطه به معابر آن منطقه متصل و امکان دسترسی آسان همه ساکنین مناطق ناحیه صنعتی به مسیر را فراهم می کند که این موضوع در افزایش رفاه عمومی و کاهش ترافیک تاثیر محسوسی دارد.

شهردار بندرماهشهر هدف از احداث فاز دوم این پروژه را چنین بیان داشت: با احداث  این مسیر، کمربند سواره اطراف شهر ماهشهر کامل گردیده و امکان ارتباط بین محور ماهشهر – بندرامام خمینی با محور هندیجان، بدون عبور از مسیرهای درون شهری به طور کامل برقرار می گردد و باعث کاهش بار ترافیکی معابر اصلی درون شهری و خصوصاً معابر ناحیه صنعتی می گردد.

وی همچنین افزود: به واسطه اتصال این مسیر به فاز اول بلوار سلامت، امکان دسترسی مستقیم مناطق ناحیه صنعتی به مرکز تفریحی دریاچه نمک فراهم می گردد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با احداث این بلوار، ارتباط بین بافت قدیم شهر و مناطق فاز ۳ و ۴ و کوی سعدی با ناحیه صنعتی از طریق بلوار ۱۷ شهریور و بلوار سلامت بدون استفاده از معابر پر ترافیک درون شهری بر قرار خواهد گردید.

مهندس کمایی ابراز امیدواری نمود: با ساماندهی حواشی بلوار و احداث مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری در اطراف مسیر در آینده کلیه اهداف احداث این بلوار به عنوان بلوار سلامت محقق خواهد گردید.

شهردار بندرماهشهر در پایان اظهار داشت: برآورد اولیه احداث فازهای اول و دوم بلوار سلامت شامل زیرسازی، آسفالت، جدولکاری، احداث کالورت ها و احداث پل ها بالغ بر یکصد و ده میلیارد ریال بوده و زمان احداث فازهای اول و دوم تا پایان آبان ماه سال ۹۳ پیش بینی شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شهروند سلام درود بر مهندس کمایی مرد زیرساختهای ماهشهر خدمت جنابعالی و اعضای شورای شهر عرض خسته نباشید دارم
  • ماهشهر ی. باز هم دستتون درد نکنه شهردار واعضای محترم شورا.کمی هم از یک پارک وشهربازی مدرن حرف بزنید بگید کی افتتاح میشه ممنونم
  • ebi موفق و پیروز باشید شهردار محترم و عزیز...خسته نباشد
  • ebi دوست عزیزمون درست می گویند ، لطفا به فکر ساخت یک پارک بزرگ و زیبا با امکانات خوب برای رفاه و تفریح مردم خوب و خونگرم ماهشهر باشی باتشکر از زحمات فراوان شما و همکارن تون