محرومیت روستاهای اهواز در کنار لوله‌های گاز

خورنا: رئیس شورای اسلامی شهرستان اهواز گفت: متاسفانه محرومیت‌های زیادی گریبانگیر برخی روستاهای شهرستان اهواز شده و محرومیت در این مناطق بیداد می‌کند.

جواد کاظم نسب‌الباجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: متاسفانه محرومیت‌های زیادی گریبانگیر برخی روستاهای شهرستان اهواز شده و محرومیت در این مناطق بیداد می‌کند.

وی اضافه کرد: برای نمونه بالغ بر ۱۵ روستا در حاشیه دز از توابع دهستان الهایی بخش مرکزی اهواز سکونت دارند که شغل اصلی آنها کشاورزی و دامداری است اما با وجود اینکه اهالی این مناطق، منبع درآمد خوبی از لحاظ اقتصادی برای استان هستند ولی اسیر محرومیت‌های چشمگیری هستند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اهواز افزود: با وجود مجاورت این روستاها با رودخانه دز متاسفانه هیچکدام از روستاهای مذکور دارای آب شرب سالم و بهداشتی نیستند و حتی خانه بهداشت که از ضروریات یک روستاست در این روستاها به چشم نمی‌خورد.

وی در ادامه گفت: مدارس دخترانه در این مناطق فقط تا پنجم ابتدایی است و دانش‌آموزان دختر از این مقطع به بعد مجبور به ترک تحصیل می شوند. دبیرستان هم در این مناطق بطور کلی وجود ندارد.

نسب‌الباجی با اشاره به اینکه لوله‌های گاز در مجاورت این روستاها قرار دارند عنوان کرد: متاسفانه این روستاها از نعمت گاز محرومند و از سویی دیگر شبکه برق اکثر روستاها فرسوده است.

وی خاطرنشان کرد: معابر روستایی هنوز خاکی هستند و تنها جاده ارتباطی این روستاها با جاده ترانزیتی اهواز – اندیمشک هم فرسوده است و تاکنون ترمیم نگردیده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اهواز از مسئولان استان و شهرستان خواست ضمن بازدید از مناطق یاد شده نسبت به پیگیری و حل مشکلات آنها اقدام کنند.