حسن روحانی نژاد: فعالیت های فرهنگی باید به تقویت ایمان و باورهای مردم منجر شود

خورنا: معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: مجموعه فعالیت ها و کار فرهنگی در کشور در نهایت باید به تقویت ایمان و باورهای دینی مردم منجر شود تا دشمن نتواند با ناتوی فرهنگی به باورهای دینی ما آسیب بزند.

حجت الاسلام حسن روحانی نژاد با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۳ به نام اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری و تاکید بر اینکه همه کارهای فرهنگی و دینی باید منطبق با منویات معظم له باشد افزود: هجمه فرهنگی دشمن را باید با کار مناسب و تاثیرگذار فرهنگی پاسخ داد و مدیران فرهنگی ما باید توجه داشته باشند که دشمن با ابزارهای وسیع رسانه ای و تبلیغی ، جبهه ای فرهنگی علیه ما شکل داده است.

وی ورود فعالانه تر در حوزه مجازی ، توسعه شبکه تبلیغ چهره به چهره ، تقویت باورهای دینی مردم از طریق ارتباط نزدیک با آنان ، تشکیل هسته های جوانان در سراسر کشور با رویکرد فرهنگی و استفاده مطلوب تر از ظرفیت های فرهنگی واجتماعی به منظور حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل را از اولویت های کاری سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر کشور عنوان کرد.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور کار مجاهدانه همراه با اخلاص و برنامه ریزی را ضرورتی اجتناب ناپذیر توصیف کرد و افزود: مردم به ویژه جوانان نقش محوری در کار فرهنگی دارند و همه برنامه ها باید با حضور مردم پررنگ باشد.

حجت الاسلام روحانی نژاد در ادامه این گفتگو با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی برنامه پنج ساله دارد و دفاتر سازمانی ما در سراسر کشور در طول سال می دانند چه کارها و اقداماتی را در راستای وظایف ذاتی خود انجام دهند افزود: امسال با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد و فرهنگ ، محور کاری ما مقوله فرهنگ و فرهنگ سازی و بالا بردن باورهای دینی و اعتقادی خواهد بود چرا که هر تحولی در کشور بدون تحول فرهنگی و فکری به سرانجام نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی که سیاست های آن نیز برای اجرا ابلاغ شده است اساساˈ مقوله ای فرهنگی و فکری است افزود: با کار فرهنگی و بالا بردن عزم و اراده ملی اقتصاد مقاومتی در کشور شکل خواهد گرفت و نهایتاˈ جبهه استکبار قادر نخواهد بود کشور را تحریم ها و فشارهای اقتصادی با چالش رو به رو کند.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی افزود: با توجه به هجمه سنگین دشمن و تشکیل جبهه علیه انقلاب اسلامی ، ضرورت کار فرهنگی مستمر دو چندان می شود و ما نیز باید به صورت جبهه ای و سازمان یافته مقابل دشمن عمل کنیم.

بنا به این گزارش اردوی راهیان نو و همایش معاونین ، مدیران ستادی ، و مدیران کل تبلیغات اسلامی کشور روز چهارشنبه با هدف بررسی اولویت های کاری منطبق با نامگذاری امسال ، برنامه های جدید و بهره گیری از پیشنهادها و نظرات مدیران فرهنگی به مدت یک روز در سالن امام رضا(ع) در شهرک نفت اهواز برگزار شد