گام دوم فولاد خوزستان در لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا

خورنا: تیم فوتبال فولاد خوزستان در دومین گام خود در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا به مصاف تیم الفتح عربستان می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته دوم مسابقات لیگ قهرمانان فوتبال باشگاههای آسیا در حالی برگزار می شود که تیمهای فولاد خوزستان و الفتح عربستان از گروه B رقابتها ساعت ۱۶:۳۰ بیستم اسفند ماه جاری در ورزشگاه غدیر اهواز رودرروی یکدیگر قرار می گیرند.

این تیم ها در حالی در اهواز به مصاف یکدیگر می روند که الفتح در اولین دیدار خود در مقابل بنیادکار ازبکستان به تساوی رسیده بود و سرخ پوشان اهوازی نیز از نبرد مقابل الجیش در قطر به یک امتیاز باارزش دست پیدا کردند.

شاگردان حسین فرکی پس از کسب امتیاز بازی نخست چشم به امتیازات کامل دیدار خانگی دارند، بازی ای که فولاد می تواند با استفاده از آشنایی به زمین راحت تر اهداف تاکتیکی خود را در آن پیاده کند.

بازی در زمین خانگی به بازیکنان جوان فولاد خوزستان این شهامت را می دهد تا با استرس کمتری برنامه های کادر فنی را در میدان مبارزه پیاده کنند.

سرخ پوشان اهوازی که در بازی مقابل الجیش قطر نشان دادند از تجربیات کمی در بازیهای بین المللی برخوردار هستند در این بازی از حمایت هواداران خود سود می برند، مسئله ای که می تواند در لحظات حساس یاری رسان آنها باشد.

فولاد در بازی مقابل الفتح عربستان می خواهد نشان دهد نتایج کسب شده در مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای ایران اتفاقی نبوده است و این تیم به پختگی کامل رسیده است.

مردان حسین فرکی با کسب پیروزی در این بازی می خواهند به همگان ثابت کنند فوتبال استان خوزستان پس از چند سال رکود به شکوفایی مجدد رسیده است.

بازیکنان فولاد خوزستان قبل از هر نکته ای باید مقابل الفتح عربستان آرامش خود را حفظ کنند و بدون کمترین شتابی به دروازه حریف یورش ببرند. زدن گل نخست برای تیم دیار کارون اهمیت ویژه ای دارد. سرخ پوشان باید این نکته را مدنظر داشته باشند که تیمهای فوتبال کشورهای عربی برای پیروزی یا نباختن دست به هر کاری می زنند، پس لازمه موفقیت فولاد در نبرد سه شنبه این است که بازیکنان این تیم از ورود به هر گونه مسئله حاشیه ای ایجاد شده از سوی نفرات حریف در مستطیل سبز خودداری کنند و فقط به فکر ارائه دستورات تاکتیکی مریبان خود در زمین باشند.

درگیر شدن در مسائل حاشیه ای درون زمین باعث می شود که بازیکنان جوانان فولاد تمرکز خود را از دست بدهند و قادر به اجرای برنامه های موردنظر کادر فنی  نشوند.

الفتح تیمی است که بر خلاف داشتن خط حمله قوی از یک خط دفاعی ضعیف برخوردار است. مردان دفاعی این تیم بسیار کند هستند و همین نکته می تواند کمک شایانی به بازیکنان سرعتی و تکنیکی فولاد خوزستان بکند. عمق دفاع می تواند پاشنه آشیل الفتح عربستان باشدجایی که غلامرضا رضایی و اسماعیل شریفات با سود جستن از سرعت بالای خود می توانند ضربه نهایی را به پیکره این تیم عربستانی وارد کنند.

حسین فرکی سرمربی تیم فولاد خوزستان همانند مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور در بازی الفتح نیز چشم به هنر کاپیتان بازی ساز تیم خود دارد، بختیار رحمانی که در چند سال اخیر نقش حیاتی در موفقیت های فولاد داشته است می تواند کلید پیروزی سرخ پوشان را در دست بگیرد. هافبک خلاق فولاد با استفاده از تکنیک ناب خود می تواند مردان میانه میدان الفتح را خلع سلاح کند و با در اختیار گرفتن نبض میانه میدان، مسیر را برای اجرای دستورات تاکتیکی حسین فرکی هموار کند.

اما تیم الفتح عربستان برخلاف تیمهای الهلال و الاتحاد عربستان تیمی سرشناس در فوتبال عربستان و آسیا نیست. الفتح تیمی از استان احسا در شرق عربستان است که در سال ۱۹۵۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. این تیم سال گذشته و در حالی که تازه به سطح اول فوتبال عربستان آمده بود، به مقام قهرمانی دست یافت. الفتح در فصل جاری لیگ عربستان دچار افت شده است و از ۱۲ بازی انجام داده خود تنها فقط  چهار امتیاز کسب کرده است و متحمل چهار شکست سنگین نیز شده است.

فادی الجبال مربی ۵۰ ساله تونسی هدایت این تیم را برعهده دارد و در ورزشگاه ملک عبدالله از میهمانان خود پذیرایی می کند. سیسوکو از سنگال، عماد الجمال از تونس، خوزه گومز از برزیل، سالمو از کنگو و حمدن الحمدان از عربیستان سرشناس ترین بازیکنان تیم فوتبال الفتح عربستان هستند.

الفتح تاکنون سابقه حضور در لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا را نداشته است و شاید بتوان این تیم را بی تجربه ترین تیم شرکت کننده در گروه B  مسابقات دانست.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به اینکه از تیم الفتح شناخت خوبی پیدا کرده ایم، گفت: بازیهای اخیر این تیم را مورد ارزیابی قرار داده و به نقاط ضعف و قوت این تیم آگاهی کامل پیدا کرده ایم.

حسین فرکی با بیان اینکه بازیکنان تیم فولاد خوزستان در شرایط خوبی قرار دارند، به خبرنگار ورزشی مهر گفت:کسب یک امتیاز از بازی قطر شرایط روحی خوبی را در تیم به وجود آورده است و همین روحیه بالا ما را به کسب پیروزی مقابل نماینده کشور عربستان امیدوارتر کرده است.

وی عنوان کرد: پس از بازگشت از قطر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان با مرور برنامه های تاکتیکی در این تمرینات به خوبی می دانند در روز بازی مقابل الفتح ما به دنبال چه چیزی هستیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به اهمیت حضور تماشاگران در کسب نتیجه مقابل الفتح عربستان تصریح کرد:هواداران با حضور خود و حمایت از تیم خودشان ما را در به دست آوردن امتیازات کامل بازی کمک کنند.

فرکی افزود: پرشدن ورزشگاه و تشویق تیم می تواند جوی سنگینی برای حریف ایجاد کند.

وی گفت: باید مقابل الفتح باهوش باشیم تا غافلگیر نشویم.

سرپرست تیم فوتبال فولاد خوزستان نیز از غیبت دو مهاجم این تیم مقابل الفتح عربستان خبر داد و افزود: آرش افشین از ناحیه استخوان نازک نی پای راست دچار مصدومیت شده است و باید ۲۰ روز از میادین به دور باشد و به همین علت ما این بازیکن را در بازی فردا در اختیار نداریم.

محمدحسین ابن قاسم در خصوص آخرین وضعیت لوسیانو پریرا اظهار کرد: این بازیکن مقابل نفت تهران در مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور، دچار کشیدگی عضله ران شده است و تا چند هفته نمی تواند بازی کند.

وی گفت: به جز آرش افشین و لوسیانو پریرا سایر نفرات تیم در سلامت کامل قرار دارند و کادر فنی می توانند از آنها استفاده کنند.

سرپرست تیم فوتبال فولاد خوزستان با دعوت از طرفدران فوتبال استان برای حمایت از این تیم مقابل الفتح عربستان عنوان کرد: برای این بازی ما به حضور و حمایت آنها نیاز شدیدی داریم و امیدواریم با پرشدن سکوهای ورزشگاه غدیر اهواز، فشار زیادی به تیم الفتح وارد شود و این تیم نتواند خود را در زمین مسابقه پیدا کند.

ابن قاسم با بیان اینکه حضور زیاد تماشاگران و حمایت آنها موجب افزایش انگیزه میان بازیکنان فولاد خوزستان می شود، تصریح کرد: از هواداران خونگرم فوتبال خوزستان انتظار داریم با حضور پر رنگ خود در ورزشگاه باعث موفقیت و پیروزی هرچه بهتر تیم خودشان شوند.

به هرحال پس از کسب یک امتیاز با ارزش بیرون خانه توسط فولاد خوزستان در گام نخست، می توان امیدوار بود، سرخ پوشان اهوازی با استفاده از شرایط میزبانی، اولین پیروزی خود در مسابقات لیگ قهرمانان فوتبال باشگاههای آسیا را رقم بزنند.

گزارش: محمد ملازاده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *