۹۰ در شبی که فردوسی‌پور رویانیان را کشت!/ وقتی استیلی از کوره در رفت

خورنا: عادل فردوسی‌پور برای برنامه دوشنبه شب ۹۰ سوالی را انتخاب کرد که خیلی موضوع روز نبود. با این حال نظرسنجی برنامه نود در مورد سطح فنی بازیکنان دهه ۶۰ ، ۷۰ و ۸۰ بود که در پایان برنامه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار پیامک به برنامه ارسال شد که ۶۸ درصد از مردم بازیکنان دهه ۷۰ را فنی‌تر معرفی کردند، ۲۳ درصد به بازیکنان دهه ۶۰ رای دادند و ۹ درصد نیز معتقد بودند که کیفیت فنی بازیکنان دهه ۸۰ از بقیه بیشتر است.

در برنامه دوشنبه شب نود امیر حاج رضایی به عنوان کارشناس حضور داشت و در مورد مسائل مختلف صحبت کرد. او پرسپولیس را هم آنالیز کرد و اوضاع فوتبال ایران را به بازار مسگرها تشبیه کرد که سروصداهای زیادی دارد و صدای شما به جایی نمی‌رسد. حاج رضایی در تحلیلش از اوضاع این روزهای پرسپولیس گفت: پرسپولیس روح بیماری دارد که این مساله عوامل مختلفی از جمله عدم ثبات مدیریتی، ترکیب نامتجانس هیئت‌مدیره کنونی، عدم حمایت تماشاگران، افت بازیکنان و همچنین تداخل وظایف که یک نکته کلیدی منفی در کار پرسپولیس موثر بودند. صحبت با مربیان دیگر همچون شمشیری بالای سر استیلی بوده که اعتماد به نفس را از او گرفته است.

در ادامه بررسی اوضاع پرسپولیس در نود محمد رویانیان مدیرعامل این باشگاه روی خط آمد و در مورد اوضاع این روزهای این باشگاه و احتمال تغییرات در کادر فنی گفت: می‌پذیرم که شرایط سختی داریم اما قبول نمی کنم که به بن بست رسیده‌ایم چرا که مطمئنم به شرایط خوب خواهیم رسید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس سپس به مشکلاتی که در این باشگاه دارد اشاره کرد و عوامل مختلفی را در نتیجه نگرفت این تیم برشمرد که مهمترین آن مسائل مالی بود و ساختار باشگاه بود. او سپس مشکلات چندگانه‌ای را برای پرسپولیس مطرح کرد و از استعفای ۹ مدیر باشگاه پس از حضور وی خبر داد که به مشکلاتش اضافه کرده بود.

رویانیان با تاکید بر اینکه مشکلات مالی این باشگاه حل شده است از مشکلات فنی به عنوان مهمترین دغدغه این روزهای سرخپوشان اشاره کرد و گفت: من با استیلی ارتباط مستمر دارم و می‌دانم که روحیه‌اش خیلی بهتر از قبل شده است. استیلی تا زمانی که سرمربی پرسپولیس است، باید به طور کامل حمایت شود.

زمانی که عادل فردوسی‌پور قصد داشت در مورد گزینه‌های مربیگری پرسپولیس با رویانیان حرف بزند مدیرعامل سرخپوشان از دادن اطلاعات تکمیلی طفره می‌رفت و نخواست مشخص کند که حمید استیلی تا چه زمانی سرمربی پرسپولیس خواهد ماند. در این میان فردوسی‌پور که از طفره رفتن رویانیان جا خورده بود با خنده به او گفت که “آقا شما کشتید ما رو با این جواب‌ها”. البته رویانیان هم در پاسخ گفت: نه آقا این شمائید که ما را کشتید!

رویانیان در پاسخ به اصرارهای مجری برنامه نود تاکید کرد اینکه استیلی تا چه زمانی به عنوان سرمربی پرسپولیس خواهد ماند جزو اسرار است و استیلی در جریان مذاکرات باشگاه با همه گزینه‌‌های باشگاه قرار دارد.

وی در مورد استعفای محمد پنجعلی نیز گفت: رئیس مجمع پرسپولیس باید استعفای او را قبول کند. البته خود پنجعلی، استیلی را به همراه دو نفر دیگر در کمیته فنی انتخاب کرده بود، اما او با ماندن استیلی مخالف بود. به هر حال آقای استیلی فعلا مورد حمایت ماست. با این حال ما در ۲۰ روز گذشته با چهار مربی خارجی مذاکره کرده‌ایم که یکی از آنها دنیزلی بود. دو نفر هم پاسخ مثبت دادند. البته ما برای فصل بعد برنامه ریزی می کنیم و با این مربیان هم برای فصل بعد مذاکره کرده‌ایم.

در ادامه بررسی شرایط پرسپولیس حمید استیلی روی خط آمد و در شرایطی عصبانی به نظر می‌رسید به انتقاد از روند در پیش گرفته عادل فردوسی‌پور پرداخت و تاکید کرد که این برنامه با نظرسنجی‌هایی که گذاشته حرمت اهالی فوتبال از جمله علی پروین را نگه نداشته است. استیلی نظرسنجی هفته گذشته ۹۰ را زیر سوال برد و آن را به عنوان توهینی به علی پروین تلقی کرد.

فردوسی‌پور که سعی در دفاع از برنامه‌اش داشت رو به استیلی گفت: آقای استیلی من واقعاً از این حرف‌های شما حیرت کردم. از شما بعید است که فرافکنی کنید. بهتر است فشارهای روانی خودتان را جاهای دیگری خالی کنید، نه روی من و برنامه نود. این پاسخ فردوسی‌پور با ادامه صحبت‌های انتقادی استیلی همراه شد. وی گفت: چرا برای علی پروین که اسطوره این فوتبال است مسابقه پیامک گذاشتید؟ چرا در طول فصل بارها درباره وضعیت پرسپولیس نظرسنجی گذاشتید؟ چرا پس از بازی نفت با مردم در ورزشگاه این‌طور صحبت کرده بودید؟ ۹۰ خیلی جاها خوب است، اما بعضی مواقع کارهایی می‌کند که به ضرر تیم ماست.

پس از اظهارنظرهای تند حمید استیلی که معمولاً کمتر عصبانی می‌شود و جامعه فوتبال همیشه از او چهره آرامی را در ذهن دارد، امیرحاج رضایی به اظهار‌نظر در مورد اتفاقات اخیر پرداخت و به حمید استیلی توصیه کرد که تا زمانی که استقلال دارد و کسی در کارش دخالت نمی‌کند بماند و هرگاه کسی در کار او دخالت کرد برود بهتر است. استیلی در این شرایط به روح برادر مرحومش قسم خورد که استقلال کاری دارد و کسی در کارش دخالت نمی‌کند. وی از اینکه صدایش را بلند کرده بود از فردوسی‌پور و حاج‌رضایی عذرخواهی کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *