یکسان‌سازی نرخ ارز در بودجه ۹۳/ قیمت دلار و نفت نهایی نشده است

خورنا: معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: رویکرد دولت یکسان‌سازی نرخ ارز در بودجه ۹۳ بوده که به تدریج انجام خواهد شد.

محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان ملی بهره‌وری در باره یکسان‌سازی نرخ ارز دولتی به بازار غیررسمی در بودجه ۹۳ اظهار داشت: رویکرد دولت در لایحه بودجه در سال ۹۳ به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز است و قطعاً تفاوت چندانی بین نرخ بازار غیررسمی با نرخ مبادله‌ای وجود نخواهد داشت، البته دولت این موضوع را به صورت یکباره اجرا نخواهد کرد و به تدریج این وضعیت اجرایی خواهد شد و رویکرد دولت در بودجه سال آینده به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز است.

وی در خصوص تسعیر نرخ ارز به ریال گفت: قیمت دلار و نفت به محض اینکه در بودجه نهایی شود و همه اجزاء و فراتر از آن و تأثیر تصمیم‌گیری که روی زندگی مردم و متغیرهای مختلف اقتصادی اثر خواهد گذاشت، محاسبه و پیش‌بینی شده که به کمک خبرنگاران به اطلاع مردم خواهد رسید.

نوبخت در خصوص پیش‌بینی فاز دوم هدفمندی یارانه در لایحه بودجه ۹۳ بیان داشت: قطعاً آنچه که باید در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها لحاظ شود، بخشی از آن در بودجه ۹۳ منعکس خواهد شد و در آینده نزدیک در حضور خبرنگاران ابعاد مختلف لایحه بودجه به سمع و نظر همه خواهد رسید.