تردد خودروهای پلاک اروند هنوز در بلاتکلیفی است

به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری فارس: علیرضا موسوی اظهار داشت: افزایش محدوده تردد خودروهای پلاک اروند به ۱۲۰ کیلومتر همچنان در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده در راستای تحقق و عملیاتی شدن این افزایش محدوده، ادامه داد: افزایش محدوده تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند هنوز عملیاتی نشده است.
معاون سرمایه گذاری و بازرگانی سازمان منطقه آزاد اروند افزود: اخیراً رئیس راهنمایی و رانندگی کشور بخشنامه‌ای را در راستای لغو مرخصی خودروهای مناطق آزاد ارس، کیش، قشم، چابهار، انزلی و اروند ابلاغ کرده است.
وی افزود: پیگیری‌های لازم از سوی استانداری و دبیرخانه مناطق آزاد همچنان در حال پیگیری بوده که متاسفانه هنوز نتیجه‌ای در این زمینه حاصل نشده است.
موسوی تصریح کرد: امروز در راستای اصلاح یا تغییر در بخش‌نامه ابلاغ شده که شامل تمام مناطق آزاد کشور می‌شود، جلسه‌ای با معاون راهنمایی و رانندگی کشور خواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ما نیز از شرایط به‌وجود آمده ناراضی هستیم، گفت: امیدواریم مسئولان تا پایان ماه رمضان که سفرهای تابستانی افزایش می‌یابد این مشکل را برطرف کنند.
معاون سرمایه گذاری و بازرگانی سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ خودرو با پلاک منطقه آزاد اروند در شهر تردد دارند، اضافه کرد: امیدواریم رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در راستای اصلاح و تغییر این مصوبه اقدامات لازم را به‌عمل بیاورند.
وی اظهار داشت: تا پایان سال گذشته، یک هزار و ۷۵ مجوز خروج از محدوده برای خودروهای وارداتی به این منطقه صادر شده است.
موسوی خاطرنشان کرد:‌ تا پایان سال گذشته یک هزار و ۵۴ خودرو به منطقه آزاد اروند وارد شده که تا کنون برای این خودروها یک هزار و ۷۵ مورد مجوز خروج از محدوده صادر شده است.
وی افزود: امیدواریم مسئولان قبل از پایان تابستان نسبت به تغییر این بخش‌نامه اقدام کنند و نمایندگان مردم در مجلس نیز در راستای پیگیری رفع این مشکل همکاری‌های لازم را داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *