الحیات: چشم منطقه به آمدن هاشمی است

خورنا: الحیات * – کارشناسان سیاسی منطقه و جهان به دلیل ابهام و پیچیدگی در صحنه انتخابات ( ۲۴ خرداد) در پیش بینی ( پیش گویی) رئیس جمهور آینده ایران دچار مشکل شده اند اما این مسئله نظارت بر جریان های سیاسی در انتخابات را متوقف نمی کندبخصوص در شرایطی که ملت ایران در انتظار تغییر و تحول عظیم برای حل مشکلات و بحران هایی اقتصادی است  که امروزه با آن  دست و پنجه نرم می کنند.

 دو جریان اصلی سیاسی در جمهوری اسلامی امروز با مشکلات متفاوتی روبرو هستند ، اصلاح طلبان با شرایط دشواری برای حضور خود روبرو هستند و  اصولگرایان نیزاز پراکندگی و اختلاف بین نامزدها رنج می برند، در این میان تنها کسی که می تواند با حضورش مشکلات جناح های سیاسی را به نوعی مرتفع و اجماع سیاسی را در جمهوری اسلامی شکل بدهد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است که اعلام حضورش در انتخابات به ۲ هفته آینده موکول شده است .

محسن هاشمی فرزند ارشد آیت الله هاشمی رفسنجانی که در انتخابات شورای شهر ثبت نام کرد، بیان داشته که در حال حاضر فشارها برای حضور هاشمی در انتخابات بسیار زیاد شده و ایشان ظرف ۱۵ روز آینده برای حضور در انتخابات اعلام نظر خواهد کرد.

این در حالی است که اصولگرایان براین باورند که عدم توافق بر سر کاندیدای واحد، منجر به شکست آنان در انتخابات می باشد و تاکنون موفق به اجماع نشده اند و از اردوگاه اصلاح طلبان نیز خبر موثقی در این رابطه به گوش نمی رسد وهمین موضوع احتمال اجماع اصلاح طلبان را بر کاندیداتوری هاشمی قوت بسیاری بخشیده است.

در چنین شرایطی است که  اکثر کارشناسان سیاسی منطقه ای و بین المللی  بر این باورند که ورود هاشمی به انتخابات باعث می شود که تمام ورق ها ( بازی های سیاسی طراحی شده) بهم خورده و در انتخابات پازل “حماسه ای”تکمیل شود که رهبر انقلاب در نامگذاری امسال برای جمهوری اسلامی آن را پیش بینی کرده بودند.

باید تا ۱۵ روز دیگر صبر کرد…

منبع : روزنامه الحیاه /  ۲۲ أبریل ۲۰۱۳

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *