مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پتروشیمی اروند انجام شد

خورنا: با حکم معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، سید اسماعیل موسوی ترشیزی، مدیرعامل پیشین اروند جای خود را به حمید فدایی داد.

به گزارش خورنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این مراسم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن آرزوی توفیق جهت دستیابی به قله های جهانی اقتصادی و سیاسی در سال حماسه سیاسی و حماسه ی اقتصادی، از تلاشهای همکاران خود در پتروشیمی اروند قدردانی کرد.

عبدالحسین بیات، پتروشیمی اروند را یادگار تحقق “ما می توانیم” دانست و افزود: علی رغم تمام فشارهای اقتصادی و تحریم های سیاسی، راه اندازی اروند توانمندی و اقتدار ایران و ایرانی را به رخ دشمنان کشید.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بسیاری از صنایع مهم در کشور و دنیا به تولید پتروشیمی اروند وابسته اند و تولید PVC اروند بازارهای ایران و کشورهای منطقه را تنظیم و در حذف دلال بازی نقش موثری داشته است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی یادآور شد: راه اندازی اروند باعث شد تا بسیاری از مواد خام خدادادی را که ما به قیمت ناچیز در اختیار دیگران قرار می دادیم، به دست پرتوان کارشناسان و متخصصین خود تبدیل به محصولات با ارزش افزوده و نیاز جامعه کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: دیگران که از طریق سایتها و رسانه های تبلیغاتی خود به دروغ دم از حقوق بشر می زنند، در صحنه های بین المللی حرفهای زیادی می گویند ولی در عمل حتی به امضای خود بر قراردادهایی که می بندند تعهد ندارند.

بیات ادامه داد: آنها با ترک اروند جشن شکست اروند را گرفتند ولی همه دیدند که این مجتمع مشکلات را یکی پس از دیگری از پیش پای خود برداشت و به تولید رسید.

وی ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند موسوی، دوران مدیریت وی را دوران سختی عنوان کرد و گفت: اگر خداوند در شرایط سخت به انسان توفیق استقامت و پایداری دهد، نعمتی پر فضیلت به او عطا کرده است.

بیات، همچنین ضمن معرفی مدیرعامل جدید به همکاران خود، برای وی آرزوی توفیق کرد و هم از هلدینگ خلیج فارس و هم از کارکنان پتروشیمی اروند خواست تا ایشان را در مسئولیت جدید یاری کنند.

پیش از آن، سید اسماعیل موسوی ترشیزی، در این جلسه در سخنانی آخرین وضعیت پتروشیمی اروند را گزارش کرد.

به گفته ی موسوی: پتروشیمی اروند، در حال حاضر یک مجتمع استراتژیک است که تمامی کاستیک مورد نیاز کشور و نیمی از کلر مورد نیاز شرکتهای بزرگ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را تامین می کند.

سید اسماعیل موسوی گفت: اهمیت کاستیک برای صنایع، اگر بیشتر از بنزین نباشد، کمتر از آن هم نیست؛ چرا که این ماده مورد نیاز بسیاری صنایع کلیدی کشور است.

حمید فدایی، مدیرعامل جدید پتروشیمی اروند نیز ضمن تشکر از زحمات موسوی، اولین هدف خود را رسیدن به ظرفیت اسمی تولید عنوان کرد و ابراز کرد: رسیدن به این هدف که امیدواریم در کوتاه مدت محقق شود مستلزم مشارکت پویای منابع انسانی موجود در این مجتمع است.

وی پیش از این رئیس مجتمع پتروشیمی نوری عسلویه بوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *