۱۱۰ لیتر سهمیه بنزین فردا شب واریز می‌شود

خورنا: داوود عربعلی امروز در گفتگو با مهر درباره زمان بندی واریز سهمیه بنزین فروردین و سهمیه ویژه بنزین نوروزی خودروها، گفت: با انجام برنامه نویسی در سامانه هوشمند سوخت در مجموع ۱۱۰ لیتر سهمیه بنزین فروردین ماه ساعت ۲۴ چهارشنبه ۳۰ اسفند ماه به کارتهای هوشمند سوخت واریز می شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اعلام اینکه این سهمیه از نخستین دقیقه یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۲ قابل برداشت است، تصریح کرد: در شرایط فعلی تمامی تدابیر لازم برای واریز سهمیه های بنزین و تامین سوخت مورد نیاز مردم در ایم نوروزی دیده شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه برای فروردین ماه سال ۱۳۹۲ هیچ تغییری در قیمت فروش بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی حاصل نشده است، اظهار داشت: تاکنون در دو مرحله بازرسی نوروزی از سطح جایگاه هیا سوخت انجام شده است و مرحله سوم این دوره بازرسی در ایام نوروز انجام خواهد شد.

به گزارش مهر، برای سومین سال متوالی سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی، خدماتی و عمومی خودروها در فروردین ماه سال ۱۳۹۲ تثبیت شده است و این سهمیه با قیمت ۴۰۰ تومانی تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۳۰ اسفند ماه سالجاری به کارت هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.

از این رو برای فروردین ماه سالجاری هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۴۰۰ تومان و بنزین آزاد با نرخ ۷۰۰ تومان عرضه می شود، ضمن آنکه آمارهای رسمی نشان می دهد در اسفند ماه امسال به طور متوسط روزانه ۱۲ تا ۱۵ میلیون لیتر بنزین با قیمت آزاد ۷۰۰ تومانی در جایگاه‌ها به فروش رسیده است.

همچنین برای نوروز امسال ۲۵ لیتر سهمیه بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ نیمه یارانه ای اختصاص یافته است، این در حالی است که برای فروردین ماه هیچگونه تغییری در سهمیه خودروهای عمومی و خدماتی حاصل نشده است.

از سوی دیگر، برای فروردین ماه سال آینده سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیت، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای ۴۰۰ تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیشتر در گفتگو با مهر با اشاره به اتخاذ تدابیر ویژه به منظور واریز ۵۰ لیتر سهمیه ویژه بنزین نوروزی مردم، اعلام کرده بود: در حال حاضر بیش از ۵ هزار جایگاه بنزین، گازوئیل، گاز مایع و CNG در استانهای مختلف کشور به طور همزمان در مدار بهره برداری و فعالیت قرار دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *