آموزش و پرورش خوزستان: مدارس دولتی یا هیات امنایی حق دریافت هیچ پولی هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان ندارند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مدارس دولتی و هیات امنایی به جز حق بیمه دانش‌آموزی به مبلغ ۵۰ هزار تومان، حق دریافت هیچ پول دیگری ندارند.

به گزارش خورنا عبدالله حبیبی با اشاره به روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس گفت: دریافت پول برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی یا هیات امنایی به جز استعداد‌های درخشان و شاهد، باهر عنوانی و درخواست دریافت وجه به ازای ارائه کارنامه دانش‌آموزان نیز ممنوع است و مدارس تنها وجه حق بیمه دانش‌آموزی به صورت علی‌الحساب به مبلغ ۵۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند، بنابراین دریافت وجه دیگری جایز نیست. اگر بعدا مبلغ بیمه بیشتر باشد بقیه آن دریافت می‌شود و اگر کمتر باشد باید برگردانده شود.

وی افزود: اگر مدرسه‌ای اقدام به دریافت مبلغی بالاتر کند یا بابت کار‌های دیگری پول دریافت کند، تخلف کرده است و خانواده‌ها باید این موضوع را به سامانه ارزیابی و رسیدگی به شکایات به آدرس shekayat.medu.ir اطلاع دهند و شکایت خود را ثبت کنند، همچنین می‌توانند به بخش ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات در ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.

حبیبی ادامه داد: گروه‌های آموزش و پرورش از مدارس سراسر خوزستان بازدید می‌کنند که در برخی از بازدید‌ها متوجه شده‌ایم برخی از مدیران از خانواده‌ها پول دریافت کرده‌اند. در حال بازدید جدی از مدارس هستیم و پرونده‌های برخی از مدیرانی که اقدام به دریافت وجه کرده‌اند به هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: والدین زمانی که مبلغ حق بیمه را پرداخت می‌کنند باید توجه کنند حتما روی دستگاه کارت‌خوان نام و نشان مدرسه ثبت شده باشد، زیرا ممکن است خانواده‌ها کارت بکشند، اما دستگاه کارت‌خوان متعلق به مدرسه نباشد.

وی می‌گوید: مدارسی که مبالغی خارج از ضوابط دریافت کرده‌اند باید مبلغ را برگردانند یا برای سال آینده دانش‌آموز در نظر گرفته شود.