افزایش ۶/۵ درصدی مصرف برق در خوزستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: مصرف برق مشترکان در روزهای اخیر به دلیل بالا رفتن دما و گرمای هوا به شدت افزایش یافته که در این خصوص از مشترکان خوزستانی تقاضا می‌شود در ساعات اوج بار با مجموعه صنعت برق همکاری کنند.

به گزارش خورنا علی خدری امروز شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ با اشاره به افزایش دما در روزهای گذشته از افزایش قابل توجه مصرف برق در استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به فصل گرما، مصرف برق به سبب شرایط گرمای هوا افزایش یافته به طوری که در چند روز اخیر، افزایش دما و رطوبت هوا باعث افزایش ۶.۵ درصدی مصرف برق به نسبت مصرف مشابه سال گذشته شده است.

خدری افزود: افزایش ناگهانی دما در روزهای اخیر، اوج بار مصرف را به میزانی رساند که سال‌های گذشته در ماه‌های تیر و مرداد ثبت شده است.

وی با بیان این که کاهش ساعات کاری برای بخش اداری راهکاری برای کاهش میزان مصرف برق استان است اظهار کرد: در چند روز گذشته کاهش ۷۰ مگاواتی مصرف را شاهد بودیم که باعث شد از این انرژی در بخش‌های صنایع و کشاورزی استفاده بهینه‌تری صورت گیرد.

خدری با تاکید بر همکاری مردم برای صرفه‌جویی در مصرف برق گفت: هم استانی‌ها با رعایت مدیریت مصرف در ساعت‌های اوج بار شبکه برق، یعنی از ساعت ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ الی ۲۳ تنظیم دمای کولر را روی ۲۴ درجه تنظیم کنند تا علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی، به حوزه تولید نیز کمک شایانی کنند.

وی با بیان اینکه سالانه بر میزان تقاضا و خرید انشعاب برق جدید افزوده می‌شود ادامه داد: این مهم سبب رشد در بخش مصرف برق می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه با بیان این که هم‌استانی‌ها می‌توانند با نصب اپلیکیشن “با انرژی” علاوه بر دریافت محتواهای مدیریت مصرف برق، با کاهش مصرف از هزاران جایزه نفیس نیز بهره‌مند شوند توضیح داد: الگوی مصرف برق خانگی در خوزستان با توجه به شرایط دمایی ۲ هزارو ۵۰۰ کیلووات ساعت در ماه است که با هر مقدار کاهش مصرف نسبت به سال گذشته مشمول پاداش می‌شود.

خدری ادامه داد: چنانچه مشترکان پرمصرف بالاتر از الگو به طور مثال چهار برابر الگو، مصرف داشته باشند قبض برق صادره آن مشترک با نرخ بسیار بالاتری محاسبه می‌شود.