فرماندار اهواز خبر داد: آغاز فرایند انتخابات ریاست جمهوری در اهواز

فرماندار شهرستان اهواز گفت: فرایند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حوزه انتخابیه اهواز آغاز شد.

به گزارش خورنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز سید احمد موالی زاده روز یکشنبه ضمن تسلیت شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید و همراهان، از آغاز فرایند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حوزه انتخابیه اهواز خبر داد و ، افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور به منظور حضور حداکثری اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال گذشته، آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیرماه امسال وجود دارد.

فرماندار اهواز ادامه داد: کمیته های انتخابات در این حوزه انتخابیه فعالیت خود را آغاز کرده اند و جلسات هماهنگی به صورت مستمر برگزار می شود.

موالی زاده گفت: مشکلات انتخابات گذشته شناسایی و آسیب شناسی می شوند تا انتخابات ریاست جمهوری به صورت با کیفیت، سالم، باشکوه با مشارکت حداکثری برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور دولت سیزدهم و هیأت همراه، براساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی، انتخابات ریاست جمهوری باید ظرف ۵۰ روز با تصمیم شورایی متشکل از روسای قوه قضاییه و مقننه و همچنین معاون اول رئیس جمهور برگزار شود. بر اساس تصمیم این شورا، انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ۸ تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *