حمله خرس به مرد ۶۰ ساله در دزفول/در هنگام مواجهه با خرس چه باید کرد؟

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: حمله یک قلاده خرس به مردی ۶۰ ساله در منطقه گورخرس از توابع بخش سردشت شهرستان دزفول منجر به آسیب دیدگی وی شد.

به گزارش خورنا رضا معمارزاده امروز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: فرد مصدوم که از عشایر منطقه بود به درمانگاه شهدای سردشت دزفول منتقل و از آنجا نیز توسط آمبولانس مستقر در درمانگاه به بیمارستان بزرگ دزفول انتقال یافت که پس از مداوا از بیمارستان ترخیص شد.

وی در ادامه به تشریح نکات آموزشی در زمان مقابله با خرس نیز پرداخت و گفت: حفظ خونسردی و آرامش در صورت مواجهه با خرس، پرهیز از حرکات ناگهانی، اجتناب از حرکت‌هایی که موجب تحریک حیوان به حمله می‌شود از جمله مواردی است که در مواجهه با خرس باید رعایت کرد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دزفول ادامه داد: همچنین عشایر حاضر در مناطق پرخطر این شهرستان نیز باید ضمن اخذ مجوز حمل ابزارهای دفاعی مانند اسپری دور کننده حیوانات درنده از دستگاه‌های متولی، از وسایل دفاعی مانند اسپری فلفل یا سلاح‌های غیرکشنده و مجوزدار برای دفاع خود در صورت مواجهه با حیوانات وحشی استفاده کنند.

معماری در پایان تاکید کرد: در صورت مواجهه با خرس بهتر است افراد به جای مبارزه با حیوان، ضمن حفظ آرامش بدون حرکت تا دور شدن خرس در محل باقی بمانند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *