قتل معلم معروف در جنگ تمام عیار ۲ طایفه خوزستانی / فاجعه بزرگ در باغملک ادامه دارد + عکس

منابع آگاه از کشته شدن یک معلم بازنشسته در ادامه درگیری طایفه ای 9 ساله در منطقه پُتک خبر داده‌اند.

به گزارش خورنا حاج محمد بزرگ طایفه محمدی که تلاش زیادی جهت صلح و امنیت در روستای پتک کرده بود ساعت ۱۸:۰۰ پنحشنبه درفلکه سیلو رامهرمز توسط چند نفر ناشناس با اسلحه کلاشینکف به قتل رسید.

یک منبع آگاه در گفتگو با رکنا گفت: عصر روز پنج‌شنبه ۱۶ فروردین‌ماه، افراد ناشناس اقدام به تیراندازی و قتل حاج محمد طاهر رحمانی بزرگ طایفه محمدی در فلکه سیلو رامهرمز درون خودرو شخصی اش در حالی که همسرش با او بود کردند . ۲ سال پیش برادر مقتول نیز به همین صورت به قتل رسانده بودند.

پس از این قتل ، عده‌ای جهت انتقامگیری به چند خانه از طایفه مقابل در روستای پتک باغملک حمله کردند واقدام به تخریب خانه ها و تخریب ترانس برق منطقه کرده و برای ساعتها برق منطقه را از مدار خارج کردند.
این قتل مسلحانه در حالی رخ داده است که اعضای دو طایفه پس از آتش بس در منطقه پتک باغملک، درگیریهای مسلحانه زیادی با یکدیگر داشته اند.

در ماههای گذشته ۴ نفر در حوزه استحفاظی شهرهای باغملک ورامهرمز کشته شدند که گفته میشود یکی از افراد به قتل رسیده مردی۶۵ساله به نام حسن بیگدلی از طایفه دیگر به اشتباه به قتل رسیده است.

گفتنی است در روزهای گذشته صدای شلیک انواع سلاحهای مختلف جنگی وشکاری از کوههای اطراف روستای پتک به گوش میرسد گفته میشود بیش از ۲۰۰نفر فرد مسلحه در کوههای اطراف در حال آمده شدن برای یک درگیری مسلحانه تمام عیار هستند.

باتوجه به اینکه از اول درگیری تاکنون پلیس صدها سلاح و مهمات را از منازعین کشف نموده است جای سوال است با وجود اینکه دوشهر باغملک و رامهرمز جزو شهرهای مرزی نیستند چگونه انواع سلاحهای همچون کلاشینکف، گرینف، کلت کمری، برنو. وسلاحهای شکاری ومهمات جهت ادامه درگیریها وارد منطقه میشود.

متأسفانه در سالهای گذشته در این درگیریها دهها نفر از دو طرف و مردم عادی تیر خورده کشته یا نقص عضو شده اند و حدود صدها وسیله نقلیه و خانه به آتش کشیده شده اندو خیلی از مردم این دو روستا بعلت ناآرامی ونبود امنیت دراین سالها علیرغم بیطرف بودن اقدام به مهاجرت کردند و قیمت مسکن و زمین کشاورزی در این روستا بسیار پایین آمده است.

هم اکنون نیز بعلت ناامنی معلمان جهت تدریس حاضر به حضوردر روستا نیستند و مدارس روستا در زمان درگیری به طور کامل تعطیل می باشند گفتنی است از سال ۱۳۹۴ تاکنون مقاطعی تعطیلی مدارس به چندین ماه طول کشید و در برخی از مواقع جهت تدریس از سرباز معلم ها استفاده شده است.

مردم شهرستان های باغملک و رامهرمرز، نگران صلح شکننده میان دو طایفه و آغاز یک درگیری شدید مسلحانه طایفه ای دیگر در منطقه کرده است.

درگیری بین ۲ طایفه از سال ۱۳۹۴ به دلیل اختلافات قبلی آغاز شده،که در اوج شدت گرفتن این درگیریها در سال ۱۳۹۴، ۱۸نفر از دو طایفه جان خود را ازدست دادند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

سرانجام پس از سالها نزاع خونین که منجر به کشته شدن، قصاص، مجروحیت و آوارگی چندین خانوار شد، در آبان ماه ۱۴۰۰ طی نشستی با محوریت سپاه خوزستان و با حضور معاون قوه قضاییه، ۲ طرف درگیری، اعضای شورای تامین، امام جمعه رامهرمز، سادات و بزرگان در قرارگاه حضرت ابوالفضل العباس(ع) خوزستان برگزار شد که با گذشت خانواده مقتولان و پرداخت دیه و بازگشت اهالی هر ۲ طایفه به روستای پتک جلالی باغملک، قرارداد صلح و سازش بین ۲ طایفه درگیر امضا شد.

لازم به ذکر است از اول این درگیری تا کنون چند فرمانده انتظامی شهرستانهای باغملک ورامهرمز چند دادستان و رئیس دادگستری از این دوشهر و۳فرمانده انتظامی استان تغییر کرده اند اما این درگیری همچنان ادامه دارد/رکنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *