مستاجران اهوازی برای تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن نام‌نویسی کنند

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان از ابلاغ و تخصیص تسهیلات وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۱۵۰ میلیون تومانی برای مراکز استان‌ها و از جمله شهر اهواز خبر داد.

به گزارش خورنا و به نقل از اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان میثم آذرسا امروز پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ با اعلام این خبر گفت: اعطای این تسهیلات برای کمک به مستأجران و تأمین ودیعه مسکن آنان است که مرحله جدید ثبت‌نام آن به‌تازگی به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید در سامانه saman.mrud.ir بخش تسهیلات ودیعه نام‌نویسی و مراحل و روند نام‌نویسی را ادامه داده و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان توضیح داد: متقاضی باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای رمز رهگیری و حداکثر ۶ ماه قبل از ثبت درخواست متقاضی در سامانه باشد.

آذرسا تصریح کرد: متقاضی و همسرش متعهد هستند که در زمان نام‌نویسی، فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشند و چنانچه، هر زمان سابقه مالکیت ایشان محرز شود از فرایند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

وی با اشاره به این که متقاضی دریافت تسهیلات باید متأهل باشد، افزود: این وام در صورت تأمین اعتبار از سوی بانک‌ها، به زنان مجرد بالای ۳۵ سال و یا سرپرست خانوار و مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن نیز تعلق می‌گیرد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با بیان این که بازپرداخت این تسهیلات حداکثر پنج‌ساله خواهد بود، توضیح داد: شرایط پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تابع قوانین مصوب و ابلاغی بانک‌ها بوده و چنانچه متقاضی دارای تسهیلات جاری در حوزه مسکن باشد، با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

آذرسا در پایان گفت: بر اساس مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار کشور و در راستای حمایت از مستأجران کم‌درآمد، سقف مبلغ کمک ودیعه مسکن در مراکز استان‌ها مانند شهر اهواز ۱۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *