پارکبانان غیرمجاز در کدام مناطق اهواز از مردم اخاذی می‌کنند؟

سرپرست سازمان پایانه های شهرداری اهواز گفت: تعدادی افراد سودجو خودسرانه و با جعل عنوان پارکبان، کاملاً غیر قانونی از شهروندان اخاذی کرده و وجه دریافت می کنند.

به گزارش خورنا آیت حمیدی امروز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۲ به ایرنا گفت: با بررسی های انجام شده، بازدیدهای میدانی و همچنین پیگیری شکایت‌های مردمی، مشخص شد که در نقاط زیادی از شهر اهواز که اکثراً مکانهای شلوغ و پر تردد هستند، افرادی با جعل عنوان پارکبان یا پارکینگ دار، از شهروندان اهوازی اخاذی کرده و باعث ایجاد نارضایتی بین مردم شده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین در پنج نقطه از شهر اهواز، عده ای به‌صورت شبانه روزی در حال اخذ وجه غیر قانونی و تحصیل مال نامشروع از این راه هستند که این مناطق شامل ابتدای خیابان آزادگان (٢۴ متری) روبروی بانک تجارت و در یکی از اصلی ترین خیابان‌های هسته مرکزی شهر، خیابان اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) و تمامی کوچه های فرعی منتهی به این مرکز درمانی، کیانپارس مقابل نمایشگاه بین المللی خوزستان، خیابان ورودی بیمارستان مهر و کوچه های فرعی منتهی به آن، سپیدار مجاور بیمارستان امیرالمومنین(ع)اهواز هستند.

سرپرست سازمان پایانه های شهرداری اهواز تصریح کرد: هیچکدام از افرادی که در این پنج مکان فعالیت دارند و از شهروندان اخذ وجه می کنند؛ دارای مجوز فعالیت نبوده و هیچ گونه پروانه بهره برداری برای مکانهای ذکر شده صادر نشده است.

حمیدی خاطرنشان کرد: این افراد بصورت خودسرانه و غیر قانونی، خیابان‌ها و کوچه های شهر که معبر عمومی هستند را پارکینگ معرفی کرده و با جعل عنوان پارکبان، از شهروندان وجه دریافت کرده و در حال اخاذی از مردم و ایجاد نارضایتی هستند.

وی در پایان با بیان اینکه پارکینگ عمومی دارای تعریف مشخصی است و به مکانهایی اطلاق می شود که دارای مجوز فعالیت و پروانه بهره برداری هستند گفت: محل پارکینگ باید دارای پیوست ترافیکی باشد و از همه مهمتر اینکه شهروند با رضایت خاطر و اختیار خود، ماشین و خودرو خود را در آن مکان قرار دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شهروند چرا پس هیچ غلطی نمیکنین فقط اسم بردین . اینو خودمون میدونیم