آخرین وضعیت فعالیت میدان سهراب در شمال تالاب هورالعظیم

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: فعالیت میدان نفتی سهراب در شمال تالاب هورالعظیم در مرحله تهیه گزارش ارزیابی است و مجوزی برای آن صادر نشده است.

به گزارش خورنا سیدعادل مولا گفت: وظیفه اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان حفاظت و حراست از زیستگاه‌ها و تالاب‌ها بوده و با طرح‌های بدون رعایت الزامات زیست محیطی در استان با سخت‌گیری مخالفت می کند.

وی با بیان اینکه محیط زیست مخالف توسعه نیست، افزود: محیط زیست به عنوان نعمت الهی باید برای آیندگان حفظ شوند، هرچند رونق اقتصادی و اشتغال از اهمیت بالایی برخوردار است، اما نباید این اشتغال باعث آسیب به تالاب شود.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اینکه مجوزی از طرف سازمان محیط زیست مبنی بر فعالیت طرح میدان نفتی سهراب در شمال تالاب هورالعظیم فعلا صادر نشده است و هنوز در مراحل اولیه تهیه گزارش ارزیابی قرار دارد، ادامه داد: باید در برنامه بهره‌برداری از نفت، آسیب‌ها به حداقل برسد.

مولا در ادامه به ارزیابی‌های اداره کل محیط زیست از شرکت‌های نفتی محدوده تالاب هورالعظیم نیز اشاره و اضافه کرد: در بررسی‌های انجام شده یکسری شرکت‌های نفتی از تعهداتشان عدول کردند که تذکر لازم به آنها داده شده است.

وی با بیان اینکه همه طرح‌ها ملزم به رعایت تعهدات لازم هستند، گفت: برخی طرح‌ها در اختیار پیمانکاران است، در نتیجه عدول و تخلفاتی نیز وجود دارد.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در پایان افزود: البته اگر آن تخلف موجب تخریب تالاب شود، منجر به توقف کار یا جریمه‌های سنگین خواهد شد و در صورت قابل اصلاح بودن تخلف زیست محیطی، تذکر لازم داده می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *