انهدام باند کلاهبرداری به روش کپی کارت بانکی در اهواز/ سرکرده باند در پوشش کارگر پارکینگ بیمارستان بود!

رئیس پلیس فتا خوزستان از انهدام یک باند اسکیمر "کپی کارت بانکی" در اهواز خبر داد و گفت: افراد این باند اقدام به سرقت از حساب بانکی ۵۶ نفر کرده بودند.

به گزارش خورنا سرهنگ علی حسینی امروز شنبه ۲۱ بهمن با اعلام این خبر توضیح داد: با مراجعه تعدادی از شهروندان مالباخته به این واحد پلیس که به رغم همراه داشتن کارت بانکی، از حسابشان برداشت غیرمجاز شده بود موضوع در دستور کار پلیس فتا خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران عملیات ویژه پلیس فتا با کار فنی و تخصصی، یکی از عاملان برداشت غیرمجاز را در شهرستان اهواز شناسایی کردند که پس از هماهنگی قضائی و رصد اطلاعاتی طی عملیاتی دستگیر شد.

سرهنگ حسینی افزود: در ادامه تحقیقات موشکافانه پلیس فتا، همدست این کلاهبردار که در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی کشور اقدام به تبدیل وجوه شکات به طلا می‌کرد، شناسایی و با اخذ نیابت قضائی طی عملیاتی دستگیر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این باند کلاهبرداری از هموطنان مبلغ به ارزشی مالی ۱۳ میلیارد ریال کلاهبرداری کردند، گفت: در ادامه تحقیقات به‌عمل آمده مشخص شد سرکرده باند با تهیه یک دستگاه اسکیمر “کپی کارت” و در پوشش کارگر پارکینگ بیمارستان، اقدام به کپی برداری کارت بانکی شهروندان می‌کرد و از حساب بانکی ۵۶ نفر از شهروندان سرقت کرده است.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان ضمن توصیه به شهروندان اظهار کرد: شهروندان توجه داشته باشند هنگام کشیدن کارت بانکی، دستگاه‌های کارت‌خوان سالم بوده و مواردی مثل چسب خوردن یا قطعات اضافی بر روی آن نباشد.

سرهنگ حسینی ادامه داد: مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش‌های شهروندان در فضای مجازی می‌باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *