مدیرکل محیط زیست خوزستان: عوارض آلایندگی نباید به حساب شهرداریها واریز شود

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با انتقاد از نحوه هزینه‌کرد عوارض آلایندگی در استان گفت: عوارض آلایندگی باید صرف جلوگیری از منابع آلاینده استان شود و نه اینکه این هزینه‌ها را به حساب شهرداری‌ها واریز کنیم.

به گزارش خورنا داود میرشکار با بیان این مطلب افزود: فضای سبز شاید بخشی از هوا را پالایش کند، اما نمی‌تواند جلوی همه منابع آلاینده را بگیرد؛ به عنوان نمونه آلاینده‌های آلوده کننده منابع آبی باید با اقدامات دیگری متوقف شوند کما اینکه در بحث مقابله با منابع آلوده کننده هوا نیز باید از روشهای دیگری استفاده شود از این رو چگونگی هزینه کرد عوارض آلایندکی باید با دقت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۹۰ صنعت آلوده کننده آب، خاک و هوا در استان شناسایی شده و در لیست صنایع آلاینده محیط زیست به ثبت رسیده است گفت: در سه‌ماه گذشته ۱۴۰ اخطار به صنایع آلاینده داده شده و ۱۵ شکایت کیفری نیز به ثبت رسیده است که در حال پیگیری هستند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در پایان آتش زدن کاه و کلش و مزارع شلتوک را نیز از دیگر عوامل آلودگی هوای استان دانست و یادآور شد: متاسفانه در این زمینه شکایت کردن از کشاورزان پیچیده و سخت است و حتی گاهی شخصی که اقدام به این کار می‌کند نمی‌توانیم پیدا کنیم لذا آموزش کشاورزان می‌تواند بخشی از آلودگی هوا را در این زمینه کاهش دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بازنشسته با سلام واقعاٌ هم باید عوارض آلایندگی باید برای کاهش منابع آلاینده هزینه شود .شهرداریهای عوارض آلایندگی را برای پرداخت کارکنان هزینه می کنند.