صدور سند مالکیت برای سکونتگاه‌های غیر رسمی خوزستان

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از ساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب که ملکشان در مالکیت دولت است، خواست برای دریافت سند به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

به گزارش خورنا محمد جامع امروز دوشنبه ۲۰ آذرماه با اعلام این خبر توضیح داد: متصرفین حقیقی یا حقوقی قبل از سال ۱۳۹۴ که در اراضی دولتی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن و یا شرکت بازآفرینی شهری ایران بنای احداثی دارند، می‌توانند تا پایان امسال برای تشکیل پرونده و دریافت سند به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

وی افزود: متقاضی یا همسر وی باید فاقد مسکن بوده و فرم ج وی سبز باشد، هر خانواده امکان بهره‌مندی تنها از یک قطعه زمین را دارد و بنای احداثی نیز می‌بایست با طرح‌های مصوب شهری مطابقت داشته باشد.

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: پیش ثبت نام متقاضیان می‌بایست در سامانه تسهیلات بافت فرسوده به آدرس facility.udrc.ir انجام شده و سپس متقاضی به همراه مدارک ملکی و همچنین کارت ملی و قبض آب یا برق به اداره واگذاری در اداره کل راه و شهرسازی یا اداره راه و شهرسازی شهرستان مربوطه مراجعه کند.

جامع دریافت سند، ایجاد تعلق خاطر در ساکنان، امکان صدور پروانه و پایان‌کار، تعریض و بهسازی معابر، افزایش کیفیت زندگی، امکان افزایش سرمایه گذاری در محلات هدف را از اهداف مهم بند م تبصره ۱۱ قانون بودجه امسال برشمرد.

وی یادآور شد: این امکان تا پایان سال ۱۴۰۲ برای متقاضیان برقرار بوده و پس از آن مهلت قانونی این اقدام برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان افزود: این ظرفیت قانونی (بند م تبصره ۱۱ قانون بودجه) امکان ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده را برای متقاضیان و انبوه سازان افزایش داده است.

جامع در پایان تصریح کرد: این دستورالعمل در تاریخ ۱۴ آبان ماه به مدیران کل راه و شهرسازی کشور ابلاغ شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *