پژویان: قیمت خودرو قطعا کاهش می‌یابد

خورنا: رییس شورای رقابت تاکید کرد که با اجرایی شدن دستورالعمل مصوب این شورا قیمت خودروهای داخلی بیشتر از میزان فعلی کاهش خواهد یافت.

جمشید پژویان اظهار کرد: در حال حاضر محاسبات شورای رقابت در زمینه دستورالعمل قیمت‌گذاری خودروهای داخلی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه براساس بررسی‌های ما قطعا میزان کاهش قیمت خودروهای داخلی بیش از پنج درصد کاهش یافته فعلی خواهد بود، خاطرنشان کرد: چندی پیش رییس‌جمهوری به هیات دولت ابلاغ کرد که تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو با شورای رقابت بوده و دخالت هر نهاد و وزارتخانه دیگری در این فرایند غیر قانونی است.

رییس شورای رقابت ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر به دلیل انحصار موجود و افزایش نرخ ارز و قیمت خودروهای خارجی بیشتر تقاضای این محصولات نیز به سمت خودروهای لوکس داخلی سرریز شده و از آن سو کاهش تولید به رشد قیمت‌ها دامن زده است.

وی با بیان اینکه خودروسازان با افزایش شدید قیمت محصولات خود حقوق مصرف‌کنندگان را ضایع کرده و اصولا شرکت‌هایی قانون‌گریز هستند، تصریح کرد: در حال حاضر در حال رایزنی با بانک مرکزی برای محاسبه تورم بخشی شش ماهه دوم سال هستیم که امیدواریم به زودی نهایی شود.

پژویان افزود: با اظهار نظر بانک مرکزی درباره تورم بخشی شش ماهه دوم سال، حداکثر تا شنبه آینده دستورالعمل موقت قیمت‌گذاری خودرو ابلاغ خواهد شد که براساس آن خودروسازان ملزم خواهند بود قیمت خودروها را براساس آخرین قیمت تعیین شده قبل از شهریور ۹۱ به اضافه تورم بخشی شش ماهه دوم سال تعیین کنند.

به گزارش ایسنا،رییس شورای رقابت در پاسخ به اینکه در صورت عدم اجرای این دستورالعمل از سوی خودروسازان چه اقدامی خواهد شد، خاطرنشان کرد: ‌در این زمینه طبق قانون مجازات‌های مختلفی از جمله جزای نقدی، تغییر مدیریت و … برای خودروسازان اعمال خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *