کشف ۸۵۰ کیلو مرغ غیرقابل مصرف در بهبهان

رئیس اداره دامپزشکی بهبهان از کشف و معدوم سازی ۸۵۰ کیلوگرم مرغ قطعه بندی شده غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خورنا امین زمانی‌پور گفت: پیرو گزارش مسئول فنی بهداشتی دامپزشک مستقر در یکی از مراکز قطعه‌بندی مرغ در سطح شهرستان مبنی بر ورود محموله گوشت مرغ قطعه‌بندی شده فاقد هویت به شرکت بسته‌بندی، کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و نگهداری مواد غذایی این اداره ضمن مراجعه به واحد و بر اساس شواهد عینی، نسبت به ضبط موقت محموله اقدام کردند.

وی افزود: پس از انجام نمونه‌برداری و بررسی‌های آزمایشگاهی مشخص شد این محموله براساس شیوه نامه‌های سازمان دامپزشکی کشور فاقد شرایط مصرف انسانی است و با ارجاع نتایج آزمایشگاهی و خلاصه پرونده به مقامات قضایی شهرستان دستور معدوم‌سازی آن اخذ و ۸۵۰ کیلوگرم مرغ قطعه‌بندی شده با نظارت کارشناسان دامپزشکی بهبهان معدوم شد.

زمانی پور با اشاره به این موضوع که سلامت دام و فرآرده‌های خام دامی به صورت مستقیم با سلامت مردم جامعه در ارتباط است، ادامه داد: بازرسان بهداشتی اداره دامپزشکی بهبهان به صورت مداوم در طول شبانه‌روز انجام نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی را بر عهده دارند و تضمین‌کننده سلامت غذایی مردم هستند.

رئیس اداره دامپزشکی بهبهان اضافه کرد: هرگونه بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دامپزشکی که موجب تهدید بهداشت عمومی شود، عبور از خط قرمز دامپزشکی است و بازرسان این اداره با تمهیدات علمی و قانونی با هرگونه تخلف مقابله می‌کنند.

وی در پایان گفت: شهروندان برای جلوگیری از انواع بیماری‌ها و رعایت بهداشت عمومی، فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصول دقت نظر داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *