توقیف ۲ شناور حامل سوخت قاچاق در آبهای جزیره قشم/ قاچاقچیان سوخت را به دریا ریختند + فیلم

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۲ فروند شناور حامل ۲۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های جزیره قشم و دستگیری ۱۴ قاچاقچی خبر داد.

به گزارش خورنا مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ اظهار کرد: به دستور دادستان عمومی و انقلاب قشم، مأموران دریابانی پس از شناسایی ۲ فروند شناور لنج حامل ۲۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های جزیره قشم، نسبت به توقیف آن‌ها اقدام کردند.

وی همچنین با اعلام دستگیری ۱۴ نفر در این رابطه، افزود: قاچاقچیان قصد داشتند با ایجاد تغییر در ساختار این شناور‌ها و تعبیه مخزن اضافه در عرشه، محموله‌های سوخت را به کشور‌های حوزه خلیج فارس منتقل کنند که خوشبختانه با هوشیاری مأموران، شناور‌های مورد نظر، شناسایی و توقیف شدند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه قاچاقچیان به محض مشاهده مأموران برای پاک کردن صحنه جرم و گریز از پیگرد قانونی مبادرت به تخلیه بخشی از سوخت‌های قاچاق در دریا کرده اند، تصریح کرد: با توجه به آسیب به محیط زیست در نتیجه اقدام آنها، پرونده زیست محیطی نیز در این خصوص تشکیل شده است.

قهرمانی در پایان یادآور شد: مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت از اولویت‌های مهم و مورد پیگیری مستمر در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است و بر این اساس، برخورد و مقابله دستگاه قضایی با قاچاقچیان سوخت به صورت قاطع و بی امان ادامه خواهد یافت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *