پروانه معصومی درگذشت

پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران ساعتی پیش به دلیل عفونت ریوی در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان درگذشت.

به گزارش خورنا نعیمه نظام دوست بازیگر سینما و تلویزیون با اعلام این خبر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

خداحافظ بانو جان مهربانم سفرتون سبز ، خانم جان بانو پروانه معصومی مهربانم ، سالهاست افتخار شاگردی شما رو داشتم ، سریال پلیس جوان و دریائی ها و ساکن کلبه چوبی که مدت دوماه در لاهیجان با هم زندگی کردیم ، کلی خاطرات زیبا ازتون به یاد دارم ، شما به شدت مهربان ولی جدی بودین ، خانم و زیبا و شریف و مقتدر و به شدت مادر بودین ، همیشه نگران نیما بودین و همیشه برای ما بهترین مادر بودین .سیدمهدی حقی مدیر برنامه هاتون و دوست خوب من دیروز بهم اطلاع داد که در بیمارستان بستری هستین ازش خواستم که تلفنی باهاتون حرف بزنم ، الان که شماره اش و دیدم فکر کردم که شما اجازه دادین باهاتون حرف بزنم ولی دریغا که عمر مجال نداد برای خداحافظی…..

به گزارش خورنا زنده‌یاد پروانه معصومی متولد ۱۱ اسفند ۱۳۲۳ بود که تحصیلاتش را در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه ملی ایران به پایان رساند.

او نخستین بار در سال ۱۳۵۰ در فیلم بی‌تا نقش کوتاهی گرفت و سال بعد نیز در رگبار ساختهٔ بهرام بیضایی نقش اوّل زن را بازی کرد.

این هنرمند ارزنده کشورمان بعدها برای نقش‌آفرینی در فیلمهای گل‌های داوودی، جهیزیه‌ای برای رباب و شکوه زندگی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر شد.

روحش شاد و یادش گرامی