نماینده آبادان: اروند رود به مخزن منجلاب تبدیل شده است

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دهانه اروند رود به دلیل عدم توجه از ۱۰ متر عمق به دو و نیم متر رسیده است که این مسئله یک فاجعه زیست محیطی است و این رود به مخزنی از منجلاب تبدیل شده است.

به گزارش خورنا سید محمد مولوی با اشاره به ضرورت توجه به رودخانه‌های خوزستان به عنوان شریان‌های حیاطی استان، اظهار کرد: متاسفانه دهانه اروندرود به دلیل عدم توجه از ۱۰ متر عمق به دو و نیم متر رسیده است که این مسئله یک فاجعه زیست محیطی است.

وی با عنوان اینکه دولت مدعی است که می‌خواهد خط مواصلاتی شمال به جنوب را اجرا کند، افزود: اروندرود به عنوان یک آبراه بین المللی به انضمام بهمن شیر و کارون در سندهای مربوطه در راستای تحول اقتصادی و لایروبی در نظر گرفته نشده است.

نماینده آبادان با اشاره به اینکه ساماندهی سواحل از وظایف وزارت نیرو است، عنوان کرد: وزارت نیرو توضیح دهد که چه اقداماتی تاکنون برای ساماندهی سواحل اروند رود بهمنشیر و کارون انجام داده است؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزادت نیرو ملکف به لایروبی رودخانه‌ها است، ادامه داد: رودخانه‌های اروند رود، کارون و بهمنشیر سال‌هاست که به حال خود رها شده‌اند و این رودخانه‌ها در آستانه مشکلات زیست محیطی هستند.

نماینده آبادان در پایان با تاکید بر اینکه عدم توجه به اروندرود، تعطیلی گمرکات خوزستان را در پی خواهد داشت، افزود: متاسفانه اروندرود به مخزنی از منجلاب تبدیل شده است که لازم است ماده‌ای جهت لایروبی اروندرود، کارون و بهمنشیر در برنامه هفتم توسعه درج شود/فارس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *