بازداشت ۱۷ کارچاق‌ کن در خوزستان

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: در شش ماهه اول سال جاری در راستای مبارزه با فساد برون و درون دستگاهی و با اقدامات اطلاعاتی مرکز حفاظت اطلاعات دادگستری استان، 17 نفر کارچاق کن با ادعای نفوذ در پرونده‌های قضایی، بازداشت و با قرار متناسب راهی زندان شدند.

به گزارش خورنا علی دهقانی با اعلام این خبر افزود: این افراد با ادعاهای واهی و از طریق اخاذی، افشای اسناد محرمانه، دخالت در امر وکالت، جعل عنوان و دادنامه، نشر اکاذیب و …، اقدام به دریافت وجوهی از اصحاب پرونده می‌کردند که ضمن تشکیل پرونده برای این افراد سودجو و انجام تحقیقات اولیه، متهمان بازداشت و پرونده آن ها با صدور قرار مناسب در حال انجام تحقیقات تکمیلی است.

وی با تأکید بر این که پیگیری و رسیدگی به پرونده‌های حقوقی صرفا از سوی مراجع قضایی و شعب و مدیران قضایی از مسیر قانونی انجام شود، گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در صورت ادعای اعمال نفوذ در دستگاه قضایی از سوی افراد، مراتب را به اطلاع حفاظت اطلاعات دادگستری برسانند.

رئیس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه اینکه هیچ خط قرمزی در مسیر مبارزه با مظاهر فساد در درون و پیرامون دستگاه قضایی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با افرادی که با اعمال متقلبانه و سوء استفاده از عناوین جعلی به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی آسیب می‌زنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

دهقانی در پایان با تاکید بر اینکه نگاه ما در زمینه ارتقای سلامت دستگاه معطوف بر پیشگیری است، اظهار کرد: دفاتر و رابطین حفاظت و اطلاعات در حوزه‌های قضائی استان مستقر هستند و شهروندان در صورت مشاهده این موارد می‌توانند به مراکز مستقر اطلاع دهند تا موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.