اهدای ۲۰۰ بسته آموزشی در حمیدیه از محل آرای جایگزین حبس

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: از محل مجازات‌های نقدی آرای جایگزین حبس در شهرستان حمیدیه، ۲۰۰ بسته لوازم تحریر به دانش‌آموزان کم بضاعت این شهرستان اهدا شد.

به گزارش خورنا و به نقل از دادگستری کل خوزستان علی دهقانی با تاکید بر اهمیت صدور آرای جایگزین در جرائم غیرخشن، اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید و همزمان با اجرای جشن شکوفه‌ها، از محل آرای صادره توسط یاسر فرج وند قاضی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان حمیدیه، تعداد ۲۰۰ بسته لوازم التحریر به ارزش یک میلیارد ریال تهیه و تحویل اداره آموزش و پرورش شهرستان حمیدیه شد تا با همکاری و هماهنگی کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی، نسبت به توزیع اقلام خریداری شده در بین دانش آموزان بی‌بضاعت این شهرستان اقدام شود.

وی افزود: دادگستری حمیدیه یکی از حوزه‌های قضایی پیشرو در صدور آرای مجازات‌های جایگزین در استان است که از این محل، در مناسبت‌های مختلف هدایایی را به مددجویان کمیته امام خمینی و اداره بهزیستی شهرستان حمیدیه تحویل داده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به نگاه مثبت قاضی دادگاه کیفری این شهرستان به موضوع باز اجتماعی کردن مجرمان در جرایم سبک و غیرخشن، گفت: پیش از این نیز در ایام نوروز و عید سعید فطر آرای جایگزین حبس صادر شده بود که موجب بازتاب اجتماعی خوبی در سطح فضای مجازی شد.

دهقانی تصریح کرد: در کنار برخوردهای قاطع قضایی با جرائم خشن و خطرناک، رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرائم سبک از طریق تعیین خدمات عام المنفعه مورد تاکید است.

وی در پایان گفت: استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در جرائمی که به موجب قانون، قابلیت استفاده از این مجازات‌ها را دارند در راستای حل مشکلات و معضلات جامعه هدف، از برنامه‌های عملیاتی دادگستری استان است و از قضات رسیدگی‌کننده انتظار می‌رود که به این موضوع که مورد تاکید رئیس محترم قوه قضائیه نیز می‌باشد، توجه ویژه‌ای نمایند.