احداث یک سازه برای نگهداشت آب در تالاب بامدژ

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی سازه نگهدارنده آب در تالاب بامدژ گفت: این سازه تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

به گزارش خورنا عادل مولا با اعلام این خبر اظهار کرد: سازه‌ای که به منظور افزایش نگهداشت آب در تالاب بامدژ در حال احداث است به مدیریت آب در این تالاب کمک می‌کند.

وی وضعیت فعلی تالاب بامدژ از نظر آبگیری را خوب ارزیابی کرد و گفت: پیش از احداث سازه آب به همان صورت که وارد تالاب می‌شد از تالاب نیز خارج و مدیریتی روی آن نبود.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اضافه کرد: تالاب بامدژ به رودخانه شاهور وابستنه است که با ایجاد سازه نگهداشت، می‌توان میزان نگهداری آب به ویژه در زمان کم آبی یا تابستان‌ها را بهتر مدیریت کرد.

وی حقابه تالاب بامدژ را ۱۶۳ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: بر اساس گزارش وزارت نیرو برای تالاب بامدژ در سال آبی جاری، پنج برابر بیشتر حقابه محقق شده است.

گفتنی است تالاب بامدژ سومین تالاب مهم در خوزستان و از مهم‌ترین زیستگاه‌های پرندگان مهاجر در این استان است که در میان سه شهر اهواز، دزفول و شوش قرار دارد.