کشف ۲۰۰ راکت آر پی چی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام ۱۶ باند سازمان یافته جرائم و کشف ۲۰۰ راکت جنگی آر پی چی برای اولین بار در این استان خبر داد.

به گزارش خورنا سردار دوستعلی جلیلیان امروز سه‌شنبه در حاشیه نمایشگاه کشفیات دومین مرحله از طرح «رعد» استان سیستان و بلوچستان در سال جاری اظهار داشت: این طرح با هدف تامین امنیت شهروندان با تلاش همکاران پرتلاش و ولایت‌مدار من در مجموعه فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در هفته‌های اخیر به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: در قالب این طرح با اجرای عملیات‌های منسجم و برق‌آسا در اقصی نقاط استان، در مجموع ۷۵۰ نفر از انواع متهمان دستگیر شدند که در میان این تعداد ۱۶ باند سازمان یافته جرائم اعم از سارقین مسلح، اشرار و مخلان نظم و امنیت عمومی وجود داشته که توسط همکاران ما متلاشی شده است.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۸۲ قبضه انواع سلاح غیرمجاز جنگی در این طرح کشف و ضبط شد و ۲۰۰ تیر راکت جنگی برای اولین بار در استان پیرو رصد و اقدامات فنی و اطلاعاتی همکاران ما در پلیس اطلاعات استان کشف و ضبط شده است.

سردار جلیلیان بیان کرد: بیش از یک تن انواع مواد مخدر در جریان اجرای طرح “رعد ۲” در استان کشف شده و در این رابطه ۶۰ نفر از قاچاقچیان خرد و کلان در سطح استان دستگیر شده‌اند؛ همچنین بیش از ۵۰۰ معتاد متجاهر در قالب این طرح در سطح استان جمع‌آوری شدند.

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی همه اموال مسروقه کشف شده در جریان اجرای این طرح بیش از ۳۲ میلیارد تومان بوده، گفت: اجرای طرح‌های ضربتی، فوریتی و عملیاتی ما در سطح استان تداوم خواهد داشت و برنامه داریم در هر ماه حداقل دو طرح ویژه در راستای برقراری نظم، امنیت و آرامش مردم استان اجرا کنیم.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات سلبی و انتظامی که انجام می‌دهیم، انجام اقدامات ایجابی هم در دستور کار است و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا احساس امنیت را در جای جای استان سیستان و بلوچستان حاکم کنیم.