نخستین سایت پاراگلایدر خوزستان در گتوند به بهره‌برداری رسید

خورنا: نخستین سایت پاراگلایدر استان خوزستان با حضور نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های هوایی در گتوند به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از گتوند، عصر امروز در مراسمی که با حضور آذر فراهانی نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های هوایی برگزار شد نخستین سایت پاراگلایدار خوزستان در گتوند به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم، فرماندار گتوند با تبریک به مردم شهرستان برای بهره‌برداری از این سایت گفت: مردم شهرستان گتوند نشان داده‌اند که ورزش دوست و ورزشکار هستند و قهرمانان استانی، کشوری و بین‌المللی زیادی را داشته و دارند و امیدواریم با توجه ویژه به ورزش بتوانیم گام‌های بلندی را در راستای پیشرفت در رشته‌های هوایی نیز برداریم.

هوشنگ محمدپور افزود: بهره‌برداری نخستین سایت پاراگلایدر در گتوند نشان دهنده توجه فدراسیون و دارا بودن استعداد این شهرستان در این زمینه است.

قدرت‌الله نیکخواه رئیس هیئت ورزشهای هوایی استان خوزستان نیز در این مراسم افتتاحیه با تقدیر از پیگیری‌های  فرماندار گتوند در خصوص راه اندازی این سایت اظهار کرد: همزمان با افتتاح این سایت مسابقات هدف زنی پاراگلایدر را با حضور خلبانانی از شهرهای دزفول، اهواز، رامهرمز و بهبهان برگزار کرده‌ایم و امیدواریم با توجه به شرایط مساعد جوی که در این منطقه و در این سایت وجود دارد بتوانیم شاهد برگزاری مسابقات کشوری یا بین المللی نیز باشیم.

آذر فرهانی نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های هوایی نیز در این مراسم با تشریح اهداف این فدراسیون برای حاضران افزود: در استان خوزستان از سال ۸۹ این هیئت فعال و شروع بکار کرده است و هم اکنون به جز آقایان که حضور بسیار خوبی دارند تعداد ۱۲ خانم نیز در این رشته فعالیت می‌کنند و ما به دنبال کشف استعدادها در سطح تمام کشور هستیم تا بتوانیم تیم ملی قدرتمند و باتجربه‌ای را در سطح بین‌المللی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در کنار این مراسم گروه آسماری با اجرای موسیقی محلی بختیاری موسوم به تشمال حال و هوای خاصی به این آیین داده بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *