فرمانده نیروی زمینی سپاه: بلوچ خاک ایران را مادر خود می داند

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: تجزیه‌طلبی در سیستان و بلوچستان اصلاً موضوعیت ندارد چراکه بلوچ خاک ایران را مادر خود می‌داند.

به گزارش خورنا و به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق، سردار محمد پاکپور امروز پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ در جمع علما و ریش سفیدان شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب افزود:
بعضی‌ها در فضای مجازی اینگونه القا می‌کنند که کار جمهوری اسلامی تمام است، جمهوری اسلامی همان نظامی است که همه دنیا اراده کردند که دولت سوریه و عراق سقوط کند اما با اراده سپاه این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: مخاطب ما برای تامین امنیت منطقه بسیجیان بومی و سران طوایف هستند، سران طوایف می‌توانند عامل وحدت در سیستان و بلوچستان باشند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه بیان کرد: راه ایجاد آرامش در استان حضور مسولانه و وحدت بخش علما و روحانیون شیعه و سنی در منطقه است، توسعه بر پایه امنیت ایجاد می‌شود، دشمنان می‌خواهند با ایجاد ناامنی در استان مانع پیشرفت و توسعه شوند.

سردار پاکپور گفت: ما دوست نداریم خون از دماغ یک بیگناه بریزد چون همه مردم عائله جمهوری اسلامی ایران هستند، اما به شدت با برهم زنندگان امنیت مردم برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: بزرگان استان نباید اجازه مخدوش شدن چهره استان را بدهند، دشمنان از هیچ جنایتی برای برهم زدن امنیت استان دریغ ندارند و از هر اقدامی برای ایجاد هرج و مرج درون استان استفاده می‌کنند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: فضای مجازی بیانگر واقعیت استان نیست، واقعیت استان بسیار متفاوت است از آنچه که فضای مجازی برای جوانان و نوجوانان تصویرسازی می‌کنند. بزرگان و ریش سفیدان باید مراقبت کنند که جوانان و نوجوانان در دام فضای مجازی و فریبکاری های آنان قرار نگیرند.

سردار پاکپور در پایان گفت: دشمن هر اقدامی را که بتواند برای ایجاد هرج و مرج در سیستان و بلوچستان انجام می‌دهد بنابراین هوشیاری بیش از پیش همه علما و بزرگان و مردم ضروری است.