تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از اینکه بیشترین انتفاع در به کارگیری معلمان خرید خدماتی را مؤسسات آموزشی بردند، از کلید خوردن تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات آموزشی در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت خبر داد.

به گزارش خورنا معین الدین سعیدی با انتقاد از نحوه انعقاد قرارداد وزارت آموزش و پرورش با معلمان خرید خدمات آموزشی، اظهار کرد: نحوه مواجهه دولت با معلمان خرید خدماتی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و این روند باید تغییر کند.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه دولت به ازای معلمان خرید خدماتی اعتباری را به مؤسسات و شرکت‌های آموزشی پرداخت و مؤسسات تنها بخشی از آن رقم را به معلمان خرید خدماتی پرداخت می‌کنند، افزود: البته با پیگیری‌های صورت گرفته به ویژه از جانب کمیسیون آموزش، دیگر مؤسسات آموزشی تمام رقم‌های دریافتی را به حساب معلمان خرید خدماتی واریز می‌کنند و دریافتی هر معلم حدود ۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: شرایط معیشتی این معلمان با پیگری‌های صورت گرفته به ویژه به لحاظ تخصیص بیمه و درصدهای پرداختی، بهتر شده است اما به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.

بیشترین انتفاع در به کارگیری معلمان خرید خدماتی را مؤسسات آموزشی بردند

وی با بیان اینکه بیشترین انتفاع در به کارگیری معلمان خرید خدماتی را مؤسسات آموزشی بردند، تصریح کرد: تلاش دولت جدید، برچیده شدن این مؤسسات آموزشی است که اکثر آن‌ها با رابطه شکل گرفته‌اند ولی عزمی برای تبدیل وضعیت این عزیزان در دولت دیده نمی‌شود.

سعیدی با یادآوری اینکه تلاش ما این است در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت که در دستور کار کمیسیون اجتماعی است، وضعیت نیروهای خرید خدمات آموزشی را نیز بهبود ببخشیم، ادامه داد: به این ترتیب کار تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات آموزشی نیز با این طرح کیلد می‌خورد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد: به این ترتیب اگر دولت نیز عزمی برای تبدیل وضعیت این معلمان نداشته باشد با تصویب این طرح، نیروهای خرید خدمات آموزشی نیز انجام می‌گیرد و چه کسانی بهتر از معلمانی که سال‌ها تجربه کسب کرده و می‌توانند کمبود معلم در کشور را جبران کنند.

۱۵ هزار معلم خرید خدماتی بار آموزشی مناطق محروم را به دوش می‌کشند

سعیدی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از معلمان مشمول طرح ایثارگری شده و تبدیل وضعیت شدند و جمعیت حال حاضر نیروهای خرید خدمات آموزشی از ۲۲ هزار به حدود ۱۵ هزار نفر رسیده و این معلمان عمده بار آموزشی مناطق محروم را به دوش می‌کشند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در پایان تصریح کرد: به لحاظ کیفی نیز معلمان خرید خدمات آموزشی در بسیاری از مقاطع خود را ثابت کرده و از میان ۱۰ نفری که روز معلم نیز از وزیر آموزش و پرورش لوح تقدیر دریافت کرده ۲ تن معلم خرید خدماتی بوده و در آزمون‌های علمی نیز بارها خود را ثابت کرده‌اند