عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد:

سرقت مداوم تجهیزات برقی پارکها و معابر شهری در اهواز/ دستگاه قضا به معضل انبارهای ضایعاتی غیر رسمی ورود کند

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز گفت: تجهیزات برقی پارک‌ها، بناها و معابر شهری اهواز پس از اینکه اصلاح می‌شوند به صورت مداوم و در مدت کوتاهی مورد دستبرد قرار می‌گیرند که این موضوع خسارت‌های سنگینی را به اماکن عمومی این شهرستان وارد کرده است.

به گزارش خورنا احمد سراج با بیان اینکه اهواز بیش از این کشش ناامنی‌ها را ندارد، گفت: دستگاه قضایی باید هرچه سریع‌تر در خصوص انبارهای غیرمجاز زباله تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: یکی از خطرهای جدی در حال حاضر سرقت تجهیزات برقی پارک‌ها، بناها و معابر شهری است که پس از اینکه اصلاح می‌شوند به صورت مداوم و در مدت کوتاهی مورد دستبرد قرار می‌گیرند و این موضوع خسارت‌های سنگینی را به اماکن عمومی وارد می‌کند و بازار سارقان و انبارهای غیررسمی را گرم کرده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه سه هزار زباله‌گرد و ۱۲۰ انبار ضایعاتی غیرمجاز در سطح شهر وجود دارد اظهار کرد: این موارد خطرهای بهداشتی و امنیتی به دنبال خواهد داشت چراکه گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه تجهیزات شهری توسط انبارهای غیررسمی خریداری می‌شوند.

سراج ادامه داد: معتقدم که دستگاه قضائی با توجه به مطالبه شهروندان هرچه سریع‌تر باید یک تصمیم جدی در خصوص انبارهای غیررسمی زباله بگیرد و تکلیف این وضعیت را مشخص کند.

وی یادآور شد: کلانشهر اهواز بیش از این کشش ناملایمات‌ در حوزه بهداشت و امنیت را از سوی انبارهای ضایعاتی غیررسمی ندارد، علاوه بر این فعالیت موتورهایی که گاهی بدون پلاک است و توسط انبارها در اختیار افراد زباله‌گرد قرار می‌گیرد ممکن است تصادفات و حوادث جبران‌ناپذیری را رقم بزند؛ البته اینکه چگونه این موتورهای فاقد پلاک در شهر تردد می‌کنند واقعا جای تعجب دارد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اینکه راهنمایی و رانندگی باید مانع تردد موتورهای بدون پلاک شود، اضافه کرد: رفع این معضل مطالبه جدی شهروندان است و اگر این مسئله زودتر رفع نشود خطرهای آن روز به روز بیشتر خواهد شد.

سراج در خصوص علت رشد قارچ‌گونه زباله‌گردها در شهر اهواز تصریح کرد: تفکیک زباله در این شهر انجام نمی‌شود در حالی که این زباله‌ها ارزشمند است و بازیافت آن نیز ارزش ریالی و تولیدی بالایی دارد؛ تفکیک زباله باید از مبدا انجام شود که می‌تواند راه حل مؤثری برای رفع این معضل باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس ریشه همه این سرقت‌ها فقر و فلاکت مردم است