ایران قدرت اول صنعت پتروشیمی منطقه می شود

خورنا: مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ایران با ایجاد سه قطب جدید پتروشیمی در چابهار، عسلویه و لاوان به زودی قدرت اول صنعت پتروشیمی منطقه می شود و در این مسیر استفاده از تجربه و دانش پیشکسوتان نقشی راهبردی خواهد دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) ، عبدالحسین بیات گفت : این صنعت ارزش آفرین رشد و توسعه خود را مدیون تلاش های پیکسوتان و بازنشستگان است.

بیات افزود: همزمان با برنامه های توسعه ای صنعت نفت برنامه ششم توسعه صنعت پتروشیمی نهایی شده و افق برنامه هفتم نیز ترسیم شده است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که باید زمینه انتقال تجارب بازنشستگان به نسل جوان میسر شود ، گفت: پیشکسوتان صنعت پتروشیمی تجربه گرانبهایی دارند و می توان از تخصص های این بزرگواران به بهترین شکل بهره مند شد.

بیات گفت : عسلویه و ماهشهر دو قطب بزرگ پتروشیمی ایران به شمار می رود و با برنامه ریزی های انجام شده بسیاری از استان ها اکنون مجتمع های پتروشیمی با تنوع در تولید انواع محصولات دارد.

بیات افزود: امروز محصولات پتروشیمی در زندگی انسان نقشی پر رنگ دارد و گسترش و تنوع تولید این محصولات افزون بر ایجاد ارزش افزوده می تواند سبب رشد و توسعه اقتصادی شود.

وی اظهار داشت : حضور بخش خصوصی توانمند و کارا اهداف کلان صنع پتروشیمی را محقق می کند و در این مسیر تلفیق تجربه و جوانی نقش آفرین خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *