اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در خوزستان

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان از اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در سطح استان خبر داد.

به گزارش خورنا ولی‌ الله حیاتی عصر امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ در نشست قرارگاه مدیریت کرونا با اعلام این خبر توضیح داد: در حال حاضر شهرهای امیدیه، دزفول، اهواز، شوشتر، آبادان و ایذه در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

وی با اشاره به محدودیت‌های در نظر گرفته شده در شهرهای قرمز و نارنجی تصریح کرد: به مدت یک هفته کلیه فرآیندهای آموزشی در همه مقاطع آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه و در کلیه سطوح دانشگاه‌ها (به استثنا دوره تکمیلی) به صورت غیر حضوری ارایه می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان به هم‌استانی‌ها اکیدا توصیه کرد رعایت‌پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، عدم شرکت در اجتماعات را جدی بگیرند و نسبت به دریافت دوز سوم واکسن خود در اولین فرصت اقدام نمایند.

حیاتی با تاکید بر این که مراکز واکسیناسیون آماده ارایه خدمات هستند خاطرنشان کرد: از کسانی که جزو واکسن تاخیری به شمار می‌روند درخواست می‌کنیم هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و دوز دوم خود را بزنند.

وی ادامه داد: از کلیه صنوف و فعالیت‌های که با مردم سرکار دارند تقاضا داریم به وظایف خود براساس طرح اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونایی عمل کنند و هر گونه تخطی از آن‌ها تخلف محسوب میشود که برابر با مقررات با صنوف متخلف برخورد می‌شود.

وی یاداور شد: رستوران‌های ارایه دهنده خدمات باید حتما دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، تالارها براساس رنگ بندی کرونا و ظرفیت مشخص شده فعالیت داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: کارکنان ادارات باید ۲ دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند در غیر این صورت حق حضور در محل کار را ندارند و براساس تخلفات اداری با آن‌ها برخورد می‌شود.