۲ دستور جدید رئیس جمهور در مورد مسابقات ورزشی و اطلاع رسانی کرونا

رئیس جمهور در جلسه امروز شنبه ۲۵ دی ماه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد چگونگی حضور مردم در مسابقات ورزشی و نمایشگاهها و همچنین نحوه اطلاع رسانی مسائل مربوط به کرونا دستوراتی صادر کرد.

به گزارش خورنا سید ابراهیم رئیسی در این جلسه گفت: با توجه به کاهش چشمگیر شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا، لازمه حفظ و بهبود شرایط موجود، رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تداوم نظارت‌ها باید بیشتر از گذشته مدنظر قرار بگیرد.

وی با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها تاکید کرد: مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور محدود علاقه‌مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه‌های مسئول موظفند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.

رئیس جمهور در ادامه بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی در حمل و نقل عمومی نیز تاکید کرد و اظهار داشت: صیانت از سلامتی مردم در حمل و نقل عمومی بویژه در مترو و هواپیما اهمیت مضاعفی دارد و برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های متولی در این زمینه باید بگونه‌ای باشد که مردم آسیب نبینند.

رئیسی ‌ضمن قدردانی از همراهی مردم و تلاش همه دست اندرکاران خصوصا بخش بهداشت و درمان گفت: حفظ و بهبود هرچه بیشتر شرایط موجود نیازمند رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنار نظارت دقیق توسط دستگاه‌های مربوطه است.

وی در پایان با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی به موقع در مورد مسائل مربوط به کرونا یادآور شد: اطلاع رسانی در این زمینه فقط از طریق سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا باید انجام شود و کسی نباید به عنوان عضو ستاد ملی و یا متخصص در رسانه ملی با طرح نظرات شخصی، موجب تشویش در جامعه شود.