حضور “یدو” در بخش رقابتی جشنواره فیلم داکا

فیلم سینمایی یدو ساخته مهدی جعفری تولید مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد سینمایی فارابی در بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» بنگلادش برای دریافت جایزه بهترین فیلم کودک رقابت می‌کند.

به گزارش خورنا و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این دوره از جشنواره «داکا» ۱۸ اثر به بخش مسابقه  فیلم‌های کودکان و نوجوانان راه پیدا کرده که در این میان ۵ فیلم از ایران و ۱۳ اثر از کشورهای تایوان، اسپانیا، روسیه، هند، فرانسه، فنلاند، استونی، آرژانتین و مصر قرار دارد.
فیلم سینمایی «یدو» در گونه دفاع مقدس و کودک و نوجوان است و اولین ماه‌های جنگ تحمیلی در آبادان در حال محاصره را به تصویر کشیده است.
این فیلم عنوان بهترین فیلم سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر و بهترین فیلم بخش بین‌الملل سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را در کارنامه خود ثبت کرده است.
بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» بنگلادش از ۲۵ دی تا ۳ بهمن ۱۴۰۰ (۱۵ تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲) در شهر داکا کشور بنگلادش به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
یادآوری می‌شود دوره قبلی این جشنواره نیز فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده از تولیدات سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این بخش حضور داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • کوکب گل چشمه درود برشما و خبررسانی خورنا بسیار خوش قلم و قاطع نگارش می کنید عالی هستید امیدوارم خبرنگاران دیگر هم یاد بگیرند