پیام تسلیت معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای

خورنا_  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای را تسلیت گفت، متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

ایثار اجتماعی جزئی از هویت و فرهنگ ملت ایران است

مقوله ایثار و از جان گذشتگی مقوله‌ای است که در خاطره تاریخی ملت ایران وجود دارد و یادآور جان‌فشانی و فداکاری اسوه‌های ایمان و ایثاری است که در راه آرمان و عقیده و دفاع از ارزش‌ها، از والاترین سرمایه خویش گذشتند. این مفهوم ریشه در تفکر دینی و اسلامی ما دارد و بن مایه اصلی هویت و فرهنگ ملت ایران است. از این جهت با گذر زمان نه تنها ارزش و جایگاه آن کمرنگ نشده است بلکه همواره در اشکال مختلف فارغ از سن و سال در دوران مختلف جلوه گری می‌نماید و امروز می‌بینیم نوجوان ۱۵ سال ایذه‌ای از جان خویش برای نجات همنوع می‌گذرد و درس بزرگی و ایثار را بار دگر یادآور می‌شود و در زمینه ایثار اجتماعی برای تمامی همنوعان و نوجوانانی در سن و سال و قامت خویش الگوی ارزشمندی می‌گردد.

بی‌شک یاد و خاطره چنین بزرگ منشی و درس ایثار و فداکاری این نوجوان پاک‌سیرت و غیرتمند هیچگاه از یاد ملت ایران فراموش نخواهد شد و همیشه در اذهان باقی و ساری خواهد ماند. اینان که افتخارآفرین ایران اسلامی هستند و همیشه در تاریخ این مرز و بوم برگ زرینی از چنین پاک سیرتان بزرگ منشی مایه فخر و غرور جامعه ایران است.

درگذشت آقای علی لندی که با وجود سن کم برای نجات دو نفر از هموطنان جانفشانی و ایثار نمود و خود آسمانی شد، موجب تأثر و تألم فراوان گردید. هر چند از دست دادن چنین سرمایه‌های ارزشمندی برای همه ما و ملت ایران بسیار ناراحت کننده است اما اقدام بزرگ منشانه و ایثارگرانه این نوجوان پاک سیرت الگو و سرمشق ارزشمندی است که در خاطره ملت همواره زنده خواهد ماند.

اینجانب ضمن عرض همدردی، این مصبیت غم‌انگیز را خدمت مردم شریف شهرستان ایذه و دوستان و آشنایان به ویژه خانواده و پدر و مادر گرامی این عزیز سفر کرده تسلیت عرض می‌نمایم. پروردگار متعال روح ایشان را قرین رحمت و مغفرت خویش گرداند و به همه بازماندگان صبر جمیل عنایت نماید.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتهای پیام/