صید بی‌نظیر ماهی مید به روش حاشیه‌ای در هندیجان

خورنا: رئیس تعاونی صیادی هندیجان از صید نوع بی‌نظیر ماهی مید توسط یکی از صیادان ساحلی به روش حاشیه‌ای در بندر بحرکان هندیجان خبر داد.

ماندنی شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار کرد: یکی از گونه‌های معروف آبزیان در بندر صیادی بحرکان هندیجان که در سالیان دراز توسط صیادان به روش‌های مختلف صید می‌شود، ماهی مید است.

وی افزود: اینگونه آبزی نقش به‌‌سزایی در تولید محصولات دریایی در بندر هندیجان داشته و بسیار نیز پرطرفدار و خوش طعم است.

رئیس تعاونی صیادی هندیجان خاطرنشان کرد: این ماهی جزو فرآورده‌های مطلوب صید و صیادی در بندر بحرکان این شهرستان بوده و به نحو مطلوب نیز عرضه می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: گونه پرورشی این ماهی حداقل ۱۵۰ گرم وزن و ۲۲ سانتی‌متر طول دارد اما گونه مشاهده شده کم‌نظیر آن وزنی معادل ۸۷۰ گرم و طولی برابر با ۴۴ سانتی‌متر را دارا است.

شعبانی در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار کرد: نوع بی‌نظیر این ماهی توسط یکی از صیادان ساحلی به روش حاشیه‌ای در بندر بحرکان صید شده که ظاهراً از نوع مهاجر بوده است.

وی افزود: ماهی صبور، شانک، زبیدی، شوریده، راشکو و زمین کن نیز جزو خانواده‌های ماهی مید بوده که بین مردم به‌ویژه جنوبی‌ها بسیار پرطرفدار است.

رئیس تعاونی صیادی هندیجان در پایان تصریح کرد: میگوی صورتی، پلنگی، سفید نیز از دیگر صیدهای صیادان این منطقه و در بندر بحرکان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *