شرایط معافیت کفالت تنها مراقب و سرپرست پدر

خورنا: سازمان وظیفه عمومی شرایط معافیت کفالت تنها مراقب و سرپرست پدر را اعلام کرد.

به گزارش مهر، سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی طی اطلاعیه ای اعلام داشت : از شرایط اصلی رسیدگی به درخواست معافیت های کفالت ازجمله کفالت پدر بالای ۶۵سال تمام ، یگانه فرزند ذکور سالم بالای ۱۸ سال خانواده بودن ، رسیدن به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) و نداشتن غیبت است.

لازم به ذکر است، مهاجرت ، ازدواج یا در حبس بودن برادر یا برادران مشمول نیز مانع بهره مندی از این معافیت برای مشمول متقاضی خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است، برادر بیمار در صورتی که بیماری وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی تایید شود مانعی برای معافیت کفالت نیست.

این اطلاعیه می افزاید: پدر بیمار کمتر از ۶۵ سال نیز باید به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند به مراقبت تشخیص داده شود.

این اطلاعیه در خصوص معافیت موقت کفالت پدر نیازمند مراقب می افزاید، پدر بالای ۶۵ سال سن یا نیازمند مراقبت (کمتر از ۶۵ سال) که دارای دو فرزند ذکور بالای ۱۸ سال سالم می باشد ، به شرط آنکه یکی از فرزندان ذکور وی در خارج از شهرستان محل سکونت پدر به تحصیل اشتغال داشته باشد پسر دیگر او می تواند تا پایان سنوات تحصیلی برادر خود از معافیت موقت کفالت پدر نیازمند مراقب استفاده کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *