شهردار بهبهان به دلیل آب گرفتگی شدید معابر عزل شد

خورنا: شهردار بهبهان با انتقاد از ارسال نامه عزل وی در بحرانی‌ترین روز این شهر به واسطه آبگرفتگی شدید در مناطق گفت: یکی از سدهای آبخیزداری به علت حجم آب جمع شده در پشت آن شکسته شده است.

علیرضا بهادری دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: میزان بارندگی در شب گذشته و امروز در نوع خود بی سابقه بوده و برخی از نقاط شهر را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: مناطق شیخ معصومی، پشت ساختمان کار و دانش، تامین اجتماعی، میدان شیراز و پارک بعثت از جمله نقاطی هستند که بیشترین مشکلات را داشته‌اند.

شهردار بهبهان خاطرنشان کرد: یکی از سدهای آبخیزداری در بیابان‌های بالادست بهبهان به علت حجم آب جمع شده در پشت آن شکسته شده و آب بسیاری به صورت رودخانه وارد شهر شد که برای اولین بار منطقه شیخ معصومی را دچار آبگرفتگی شدید کرده است.

وی ادامه داد: میزان این آبگرفتگی به حدی است که آب در برخی از منازل مردم به یک متر رسیده است و ما در حال تلاش برای حل این مشکل جدی هستیم.

بهادری تصریح کرد: به منظور حل این مشکل از ساعات اولیه حادثه یک دستگاه لودر را به منطقه اعزام و سیل‌بند را بستیم تا از میزان آب جاری شده به شهر بکاهیم.

وی با بیان اینکه ساعاتی پس از نیمه شب امکان بارندگی بیشتری وجود دارد، گفت: چون این بارندگی و آبگرفتگی در شب اتفاق افتاده است، میزان خطر آن افزایش یافته است و تلاش می‌کنیم با وجود اینکه خسارت مالی فراوانی به مردم و شهر وارد شده، تلفات جانی نداشته باشیم.

شهردار بهبهان در ادامه بیان کرد: آبخیزداری باید در بالادست سیل‌بندهایی را به منظور کنترل آب‌های ناشی از بارندگی ایجاد کند و این برعهده ما نیز نیست هرچند در سال گذشته شهرداری دو سیل‌بند در این مناطق ایجاد کرده است ولی کافی نیست.

وی در خصوص آبگرفتگی‌های سطح شهر نیز گفت: میزان بارندگی و ‌آب‌های سطح شهر به حدی است که کارگذاشتن پمپ‌های مکنده آب جوابگو نیست اما مشکل خاصی نیز پیش نیامده و اگر ۱۵ دقیقه بارندگی کم و یا قطع شود، این آبگرفتگی‌ها خود به ‌خود با سیستم کانال‌های شهری برطرف می‌شوند.

بهادری در پایان با انتقاد شدید از عملکرد شورای شهر بهبهان در این موقعیت اظهار کرد: شورای شهر ما ساعت هشت صبح امروز نامه عزل من را نوشته و به فرمانداری ارسال کرده است و در حالی که خانه‌های مردم را آب گرفته بود، ما در مسئله استیضاح بوده‌ایم که این خود عامل مهمی در از دست دادن وقت بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *