گردشگری ورزشی در اندیمشک توسعه می‌یابد

خورنا- خوزستان و شهرستان اندیمشک یکی از مهم‌ترین قطب‌های رشته ورزشی کشتی در جهان و ایران اسلامی است، ورزشکاران این شهرستان بارها در رقابت‌های برون مرزی با اقتدار پرچم پر افتخار ایران اسلامی را در عرصه‌های مختلف ورزشی به اهتزاز درآوردند.

با هدف بررسی آمادگی استان خوزستان و شهرستان اندیمشک برای میزبانی رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی با نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم.

توسعه ورزش همگانی یک کلام و منطق مهم و مورد توجه مقام معظم رهبری است

فریدون حسنوند ورزش را یک ضرورت و نیاز مهم اجتماعی دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری و امام راحل همواره بر تقویت ورزش همگانی و گسترش افتخارات برون مرزی ورزشکاران کشور تاکید و توجه داشته و دارند.

وی ورزش را تقویت کننده نشاط اجتماعی دانست و افزود: مقام معظم رهبری با تاکید بر این گفتار که «به ورزش و فعالیت‌های اجتماعی اهمیت بدهید و خلاصه با تلاش و خودسازی فکری و روحی و جسمی خود را برای مسئولیت‌های زندگی در جامعه‌ اسلامی آماده کنید» بر ضرورت و اهمیت ورزش تاکید و توجه کرده‌اند.

وی با بیان این که ورزش قهرمانی و پهلوانی و همگانی در شهرستان اندیمشک مورد توجه قرار گرفته است، گفت: ساخت و توسعه فضاهای ورزشی و استانداردسازی ظرفیت‌های موجود یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که برای توسعه ورزش و تأمین نیازهای ورزشکاران شهرستان در طول سال‌های اخیر تعریف و برنامه‌ریزی شده است.

حسنوند افزود: ساخت و بهسازی جاده‌های سلامت در کوی جمهوری اسلامی و کوی لور، احداث پارک ورزشی شهدای چهارم آذر، ایجاد چندین زمین ورزشی در بوستان‌های محلی و توسعه امکانات ورزشی مناطق روستایی و کم‌تر توسعه یافته شهرستان از جمله دیگر اقداماتی است که در طول مدت اخیر و برای توسعه ورزش همگانی در بخش‌های مختلف شهرستان به اجرا رسیده است.

وی عنوان کرد: اما اقدامات صورت گرفته با توجه به نیازهای شهروندان و جمعیت جوان اندیمشک کافی نیست و به همین جهت تلاش داریم با جذب اعتبارات مختلف، زمینه را برای عمران و سازندگی فضاهای ورزشی جدید در شهرستان تسهیل و بیش از گذشته زمینه برای شکوفایی استعدادهای ورزشی جوان اندیمشک در رشته‌های مختلف ورزشی فراهم کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی وزرش قهرمانی را یک فرصت برای معرفی و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های دخلی و برون مرزی دانست و تصریح کرد: امروز نگاه به ورزش و توسعه آن در شهرستان نگاهی برنامه‌ریزی شده و برای تحقق این هدف است که جوانان اندیمشکی در رقابت‌های داخلی و برون مرزی بیش از گذشته بدرخشند.

وی خاطر نشان کرد: احداث پایگاه قهرمانی کشتی و مرکز بین‌المللی این رشته ورزشی، تکمیل سالن ۲۵۰۰ نفری شهید سروندی، توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی شهری و روستایی از جمله اقداماتی است که برای توسعه وزش قهرمانی اندیمشک طراحی و برنامه ریزی شده است و تلاش داریم تا آن جا که اندیمشک به فضای ورزشی نیاز دارد و ما توان داریم برای ساخت و ساز فضاهای ورزشی و ایجاد نشاط اجتماعی و شادی جوانان اندیمشکگام برداریم.

حسنوند با اشاره به میزبانی اندیمشک در رقابت‌های بین‌المللی تختی در رشته ورزشی کشتی فرنگی‌ گفت: اندیمشک یکی از مهم‌ترین قطب‌های ورزش کشتی کشور است و با پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم این رقابت‌ها مسیر اندیمشک برای میزبانی از رقابت‌های برون‌مرزی تسهیل شود تا زمینه را برای افتخار آفرینی جوانان این شهرستان را بیش از گذشته فراهم شود.

توسعه ورزش همگانی و ساخت و ساز ورزشی در اندیمشک محدود به یک رشته ورزشی نیست

وی با بیان این که توسعه ورزش همگانی و ساخت و ساز ورزشی در اندیمشک محدود به یک رشته ورزشی نیست، افزود: هیئت‌های ورزشی و آموزش و پرورش شهرستان باید بیش از گذشته نسبت به جذب و حضور جوانان در این عرصه و توسعه ورزش در اندیمشک تلاش کنند و در یک برنامه مشخص و زمان‌بندی شده اقدامات مورد نیاز خود را به اجرا برسانند ما نیز از تمام توان خود برای توسعه ورزش اندیمشک استفاده و از ورزشکاران و رشته‌های مختلف ورزشی در شهرستان حمایت می‌کنیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تقدیر از ورزشکاران و همچنین معرفی ظرفیت‌های شهرستان اندیمشک در رشته کشتی هم زمان با برگزاری رقابت‌های بین‌المللی تختی خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری شایسته جام بین‌المللی تختی استفاده کرد و اندیمشک را بیش از گذشته آماده میزبانی از رقابت‌های مختلف ورزشی کنیم چرا که این اقدام گامی بلند برای توسعه شهرستان و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی است و با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم توریسم ورزشی را در شهرستان پایه‌گذاری و بیش از گذشته زمینه توسعه آن را فراهم کنیم.

حسنوند با اشاره به حمایت‌های کمیسیون و نمایندگان مردم در مجلس از ورزش قهرمانی و توسعه آن در کشور عنوان کرد: امروز مطابق رهنمودهای مقام معظم رهبری نگاه به ورزش حمایتی است و کمیسیون انرژی مجلس با حمایت وزارت نفت و دولت از ساخت و توسعه ورزش کشور حمایت می‌کند.

انتهای پیام/