واحد (NF3 ) پتروشیمی بندرامام ماهشهر آماده بهره برداری کامل است

خورنا: واحد (NF3 ) پتروشیمی بندرامام ماهشهر با تزریق خوراک به واحد آماده بهره برداری کامل است.
مدیر طرح NF3 پتروشیمی بندرامام گفت : این طرح برای تکمیل زنجیره پایین‌‌ دست محصولات پتروشیمی و جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت بزودی به بهره برداری می رسد.
آقای سلگی افزود : با انجام مراحل پایانی راه اندازی شامل فعالیت های آماده سازی کمپرسورها (Solo run) و در سرویس قراردادن تمام سیستم های پیشرفته کنترلی و انجام آزمایش های مورد نیاز راه اندازی ، این واحد پتروشیمی با استفاده از توان مهندسان داخلی به زودی به طور کامل راه اندازی خواهد شد.
وی گفت : این طرح با سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیون دلاری و ۴۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی اجر می شود و با بهره برداری از آن ، برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می کنند.
مدیر طرح NF3 پتروشیمی بندرامام افزود : با بهره برداری از این واحد ۲ هزار و ۶۸۵ تن در سال محصول شامل اتان ، پروپان ، بوتان ، پنتان ، هگزان پلاس و گاز سوخت تولید خواهد کرد.
طرح NF3 پتروشیمی بندرامام یکی از طرح های مهر ماندگار دولت دهم در صنعت پتروشیمی است که با تکمیل و راه اندازی این طرح ، ظرفیت دریافت خوراک ان جی ال یا میعانات گازی از مناطق نفت خیز جنوب از ۱۲۰ هزار بشکه در روز به ۲۲۰ هزار بشکه در روز و حجم تولید محصولات گازی اتان ، پروپان ، بوتان، پنتان و سنگین تر در صورت تامین خوراک تا ۲ میلیون و ۶۸۵ هزارتن در سال افزایش خواهد یافت.
با راه اندازی واحد NF3 پتروشیمی بندر امام ، بخش عمده خوراک موردنیاز واحد های پتروشیمی منطقه تامین خواهد شد.
مجتمع پتروشیمی بندر امام ، با پنج شرکت تابعه فرآورش ، بسپاران ، کیمیا ، آب نیرو و خوارزمی و با تولید ۳۰ نوع فرآورده شیمیایی و پتروشیمی ، سهم مهمی در تولید و صادرات محصولات پتروشیمی به بازارهای خارجی و داخلی دارد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ماهی خارو بی سواد داری میگی پتروشیمی بندر امام ، پس پتروشیمی بندر امام خمینی ه . تازه یکمی به ادرش پتروشیمیا توجه کن میزنه منطقه اقتصادی بندر امام خمینی - پتروشیمی بندر امام .... من خودم هم بندر امام کار کردم هم منطقه ویژه