جزئیات نحوه بررسی مرگ ستار بهشتی در کمیسیون امنیت ملی

خورنا: درجلسه امروز بعدظهر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس محسنی ثانی رئیس کمیته امنیت این کمیسیون گزارش مبسوطی از نشست کمیته با مسئولان قوه قضائیه ، نیروی انتظامی و پلیس فتا با موضع بررسی مرگ ستار بهشتی وبلاگ نویس به کمیسیون ارائه کرد و بنابراین شد گزارش اولیه کمیسیون تهیه و در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار گیرد.

لازم به توضیح است که گزارش نهایی پس از بررسی های بیشتر و کسب گزارشات بخش های مختلف از جمله گزارش آزمایشات و تحقیقات پزشک قانونی ارائه خواهد شد.

نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: درهمین ارتباط دواتگری از حقوقدانان برجسته قضایی و از اعضای کمیسیون ماموریت پیدا کرد تا در کلیه مراحل بررسی به نمایندگی از طرف کمیسیون حضور جدی و فعال داشته باشد.

وی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موضوع را به دقت پیگیری خواهد کرد تا همه ابعاد مرگ ستار بهشتی روشن شود و ملت ایران در جریان آن قرار گیرند. همچنین کمیسیون از قوه قضائیه نیز می خواهد که کلیه ابهامات و سئوالات مطرح را بررسی و شفاف سازی نماید.

به گزارش مهر، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه گفت: بررسی لایحه گذرنامه موضع بعدی دستور کار کمیسیون بود . در این لایحه مصوب شد که برای اشخاص کمتر از ۱۸ سال تمام و افراد تحت ولایت و قیمومیت که از ولی یا قیم خود اجازه کتبی دارند گذرنامه صادر می شود. همچنین صدور گذرنامه برای خانم های مجرد زیر ۴۰ سال با موافقت ولی قهری وی و در غیر این صورت با حکم حاکم شرع امکانپذیر است. ادامه بحث پیرامون لایحه مذکور به جلسه بعدی موکول شد.

نقوی حسینی همچنین گفت: در این جلسه کمیسیون خانم بیات و بت کلیا از هیئت اعزامی به کمک کانادا و شرکت در اجلاس بین المجالس گزارشی از اجلاس مذکور ارائه کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *