محدودیت‌های بیمه‌ای فرزند چهارم برداشته میشود

خورنا: نائب رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه سازمان با برداشتن محدودیت‌های بیمه‌ای برای فرزند چهارم موافق است گفت: قانون تنظیم خانواده در سال ۷۲ محدودیت‌هایی برای فرزند چهارم به بعد اعمال کرده بود.

صمدالله فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره برداشتن محدویت‌های بیمه‌ای برای فرزند چهارم به بعد خانواده‌ها اظهار داشت: براساس قانون تنظیم خانواده مصوب سال ۱۳۷۲ محدودیت‌هایی از جمله بیمه برای فرزند چهارم به بعد اعمال شد.

وی ادامه داد: براساس این قانون، بیمه شده اصلی باید هزینه خدمات درمانی را برای فرزند چهارم پرداخت کند.

فیروزی بیان داشت: در قانون تنظیم خانواده مصوب ۱۳۷۲ آمده است تمامی امتیازات براساس تعداد فرزندان و عائله مشخص شده وضع شده‌اند و برای فرزندان چهارم به بعد که یکسال از تولد آن‌ها می‌گذرد قابل اعمال نیست.

نائب رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی افزود: باتوجه به حمایت از خانواده‌ها و افزایش جمعیت در کشور سال گذشته دولت لایحه‌ اصلاح قوانین تنظیم خانواده را به مجلس ارسال کرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی موافق برداشتن محدودیت‌ها برای فرزند چهارم به بعد است، بیان داشت: نه تنها محدودیت‌ها برای فرزندان چهارم به بعد باید برداشته شود بلکه باید تشویق‌هایی برای افزایش جمعیت داشت.

فیروزی اظهار داشت: اصلاح قوانین تنظیم خانواده در مجلس در حال بررسی‌های نهایی است.

وی در پاسخ به فارس مبنی بر اینکه چه اقداماتی سازمان تأمین اجتماعی برای تشویق افزایش جمعیت انجام داده است، گفت: مرخصی زایمان و دوران شیردهی افزایش یافته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *