فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان

کاهش ۳۱ درصدی تیراندازی‌ها و افزایش ۹۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در خوزستان

سردار حیدر عباس زاده امروز در نشست خبری تبیین برنامه‌های هفته ناجا با تبریک این هفته و عرض خسته نباشید به تمامی کارکنان نیروی انتظامی استان خوزستان، اظهار داشت: سالانه شعاری برای یک سال فعالیت و شالوده عملکرد تعیین می‌شود که برای امسال نیز شعار «پلیس مقتدر، امین مردم» انتخاب شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های متعدد نیروی انتظامی در هفته ناجا، بیان کرد: این برنامه‌ها از تاریخ سیزدهم مهرماه و با ۸۰ برنامه تکلیفی آغاز و در این مدت نیز ۱۰ برنامه اختیاری اجرا خواهند شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان ادامه داد: از جمله این برنامه‌ها صبحگاه عمومی، تجلیل از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، غبار روبی مزار شهدا، تجلیل از خانواده‌ و کارکنان نیروی انتظامی و سخنرانی فرماندهان استان پیش از خطبه‌ها است؛ پیش از این پیاده رویی کارکنان و مردم برگزار شده بود.

وی با اشاره به این‌که نیروی انتظامی در طول سال اهداف مختلفی را دنبال می‌کند و در هفته ناجا در پی ارائه عملکرد و کارنامه بازه یک ساله پلیس هستیم، افزود: از جمله عملکرد ویژه ناجا در این هفته ارائه مضاعف خدمات انتظامی، ترافیکی، تعامل با مردم و پاسخگویی و شفاف سازی، جلب رضایت مردم، نمایش توانمندی، اقتدار و کارآیی پلیس در فضای واقعی، افزایش احساس امنیت، آموزش همگانی به مردم، خدمات مضاعف به خانواده کارکنان است.

سردار عباس زاده با بیان این‌که در مدت یک سال اخیر و از دوران فعالیت بنده تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده است، خاطرنشان کرد: در این مدت شاهد کاهش ۲۸ درصد جرائم خشن بوده‌ایم که در طول چندین سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با اشاره به افزایش ۴۲ درصدی کشفیات در حوزه جرائم خشن، گفت: در مدت یک سال حجم تیراندازی‌ها به میزان ۳۱ درصد کاهش پیدا کرده است و در حوزه کشف تیراندازی‌ها نیز ۲۴۰ درصد نسبت به دوران گذشته افزایش را به همراه داشتیم.

وی اظهار داشت: در زمینه سرقت نیز ۲۹ درصد افزایش کشفیات را داشته‌ایم و امیدواریم در حوزه وقوعات نیز تا پایان سال شاهد کاهش باشیم.

سردار عباس زاده عنوان کرد: نزدیک به ۱۰ تن و ۴۷۰ کیلوگرم مواد مخدر از شهریورماه سال گذشته تاکنون کشف شده و میزان کشفیات ۹۴ درصد رشد داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان با اشاره به افزایش میزان متلاشی شدن باندهای مختلف، بیان کرد: در بازه یک ساله ۴ هزار و ۲۶۴ قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف شده که شاهد افزایش ۲۶ درصدی هستیم.

وی با اشاره به حوزه انضباط ترافیکی، ادامه داد: در زمینه کاهش تصادفات فوتی و دیگر موارد شاهد کاهش ۳۳ بوده ایم.

سردار عباس زاده عنوان کرد: در زمینه تعاملات محیطی با مردم، بسیاری از درخواست‌ها بررسی و جهت پیگیری با آنها تعامل و همکاری انجام می‌شود.

انتهای پیام/